Polacy mistrzami świata. Siatkówka finał MŚ Polska Brazylia 3:1 Zdjęcia z dekoracji

Leszek Jaźwiecki, Jacek Sroka
Polska mistrzem świata w siatkówce. Po meczu Polska Brazylia, reprezentacja Polski w siatkówce zdobyła mistrzowski tytuł. Na ten moment czekaliśmy 40 lat. Oglądajcie zdjęcia z meczu i ze strefy kibica, czytajcie relacje, komentarze i opinie

23.30
Zobaczcie, jak po meczu świętują Katowice. Wielka radość, fajerwerki. [ZDJĘCIA]

22.37 25:22 Polska wygrywa 3:1 i jest mistrzem świata

22.37 24:21 dla Polski mamy meczbola

22.36 Najpierw błąd Brazylijczyków, a później świetny blok Wlazłego i prowadzimy 23:21

22.34 Winiarski doprowadza do wyrównania 21:21

22.32 Najpierw błąd Fontelesa, a później atak Nowakowskiego i wracamy do gry. Brazylia prowadzi już tylko 20:19 i Rezende bierze czas.

22.30 Słabo przyjmujemy teraz piłkę i mamy kłopot z rozegraniem. Brazylijczycy odskakują na 19:17 i Antiga bierze czas

22.28 Brazylijczycy blokują Mikę i obejmują prowadzenie 17:16

22.26 Na drugiej przerwie technicznej Polska prowadzi 16:15

22.24 Rezende nie wytrzymuje, gdy okazało się, ze serwis Brazylijczyka był autowy. Ma pretensje do sędziego i dostaje żółtą kartkę. Prowadzimy 15:13

22.21 Brazylia doprowadza do remisu 12:12 i Polacy biorą czas. zaczyna być bardzo nerwowo, bo złoto jest coraz bliżej

22.19 Polacy prowadzą 11:10. Świetnie gra Mateusz Mika

22.15 Prowadzimy 8:7 na pierwszej przerwie technicznej, bo pomylił się Lucas

22.13 Atakuje Winiarski i znów obejmujemy prowadzenie. Jest 6:5

22.10 Na razie obie drużyny idą równo. Było 2:2, ale Mika daje nam prowadzenie 3:2

22.08 Początek czwartego seta. Miejmy nadzieję, że ostatniego w tych MŚ

22.04 Polacy wygrywają trzeciego seta 25:23 i obejmują prowadzenie w finale 2:1

22.01 Polacy coraz bliżej wygrania tego seta. Świetnie rozgrywa Zagumny. Tym razem idealnie wystawił piłkę Wlazłemu gubiąc blok rywali. 23:21

22.00 Dwa punkty przewagi Polaków po ataku Winiarskiego. 21:19 i czas dla Brazylii

21.57 Brazylijczycy nie rezygnują i doprowadzają do wyrównania 19:19. Antiga natychmiast bierze czas

21.54 Świetnie Wlazły, który najpierw skutecznie atakuje, a później blokuje Vissotto. Prowadzimy 18:16 i trener Rezende bierze czas

21.51 Na drugą przerwę techniczną Polacy schodzą prowadząc 16:15

21.49 Cały czas trwa walka punkt za punkt. Prowadzimy 14:13

21.44 Wciąż utrzymuje się jednopunktowa przewaga biało-czerwonych.

21.42 Trwa walka punkt za punkt. Na pierwszej przerwie technicznej prowadzi 8:7 Polska

21.40 Kiwka Bruno ląduje w boisku po naszej stronie siatki. Lucas przypadkiem zdobywa kolejny punkt i jest remis 5:5

21.38 Brazylia odrabia starty za sprawą Wallace'a. Jest 3:3

21.35 Zaczyna się trzeci set. Prowadzimy 3:1

21.24 Polacy wygrywają tę partię 25:22 i wyrównują stan rywalizacji w meczu o złoto. Teraz w Spodku czeka nas 10 minutowa przerwa.

21.23 Brazylijczycy sprawdzają czy serwis był autowy. Sędzia nie ma wątpliwości i mamy setbola.

21.22 Świetna kiwka Winiarskiego. 23:21

21.20 Teraz Mika ciągnie naszą grę. Jego dwa udane ataki sprawiają, że znów odskakujemy. Jest 22:20 i Brazylia bierze czas

21.17 Antiga zmienia rozgrywającego. Za Drzyzgę wchodzi Zagumny. Prowadzimy 19:18

21.16 Winiarski wreszcie przerywa dobrą passę rywali. Prowadzimy 18:17

21.15 Bruno rozbija nas zagrywką. Brazylijczycy zdobywają 5 pkt z rzędu. Prowadzimy już tylko 17:16. Drugi czas bierze Antiga

21.13 Nieudany atak Winiarskiego. Brazylijczycy odrabiają straty. Jest 17:14. Czas dla Polski

21.10 Ten set ma zupełnie inny przebieg niż pierwszy. To Polacy dominują na parkiecie. Lepiej serwują, a nasze ataki są bardziej urozmaicone. Prowadzimy 16:11 na drugiej przerwie technicznej

21.08. Vissotto trafia w antenkę. Prowadzimy 14:9

21.06 Bomba Mateusza Miki. Prowadzimy 12:8

21.03 Serwis Kłosa po siatce wpada w boisko. 10:7 dla Polski i czas dla trenera Rezende

21.01 Na pierwszej przerwie technicznej prowadzi Polska 8:7

21.00 Wlazły najpierw minimalnie pomylił się przy zagrywce, a później został zatrzymany przez blok Brazylijczyków. Prowadzimy już tylko 7:6

20.57 Świetny początek tej partii. Nas zespół prowadzi 5:2

20.55 Początek drugiego seta.

20.51 Brazylia wygrywa pierwszego seta 25:18

20.49 Polacy sprawdzali challenge, ale jednak był aut. Brazylia prowadzi 24:17 i ma setbola

20.48 Konarski ciągnie naszą grę. Teraz popisał się udanym zbiciem. Jest 21:16

20.45 As serwisowy Konarskiego. Bardzo szczęśliwy, bo piłka zahaczyła o siatkę. Jest 20:14

20.43 Brazylia świetnie gra blokiem i prowadzi 18:11. Antiga po raz drugi prosi o czas

20.41 Brazylia prowadzi 16:11 na drugiej przerwie technicznej. Nasz rozgrywający Fabian Drzyzga kieruje wszystkie piłki do Wlazłego. Czas urozmaicić naszą grę.

20.38 Serwisy Wlazłego pozwoliły nam zmniejszyć przewagę Brazylijczyków, którzy prowadzą tylko 13:11

20.36 Niestety, to Brazylijczycy dominują w I secie. Prowadzą już 13:8 i Antiga prosi o czas

20.33 Wlazły w końcu przebija się przez brazylijski blok. Przegrywamy już tylko 6:9

20.31 Trzy kolejne piłki wygrywają gracze Canarinhos. Brazylia prowadzi na pierwszej przerwie technicznej 8:4

20.28 Początek meczu bardzo wyrównany. Brazylia prowadzi 5:4.

20.25 Zaczął się finał MŚ. Spodek wypełniony do ostatniego miejsca.

TUTAJ BĘDZIEMY RELACJONOWAĆ FINAŁ POLSKA - BRAZYLIA
U nas wynik i relacja minuta po minucie.
Aby na bieżąco śledzić relację na żywo odświeżaj tę stronę za pomocą klawisza F5

Mecz Polska-Brazylia relacja na żywo
Polscy siatkarze wygrali 11 spotkań z 13 jakich trzeba zwyciężyć, aby zostać mistrzem świata. Przegrali jedynie z triumfatorem Ligi Światowej zespołem USA 1:3. Ale tamto spotkanie to jest już historia. Przed nimi najważniejsze spotkanie tych mistrzostw - gra o złoto! Ich rywalem będzie Brazylia (początek 20.15)

Wszyscy polscy zawodnicy deklarują, że włożą w ten pojedynek wszystkie siły, zrobią wszystko, żeby pokonać Brazylię. - Dla kogoś może jest to dużo co już osiągnęliśmy, dla nas nie. My chcemy złota - stanowczo powtarza Marcin Możdżonek.

Z broniącą tytułu Brazylią polscy siatkarzy już grali na tych mistrzostwach. W trzeciej fazie, w grupie śmierci, pokonaliśmy podopiecznych Bernardo Rezende Polska-Brazylia 3:2. Ten mecz Polska-Brazylia wywołał wiele emocji, Brazylijczycy nie mogli pogodzić się z porażką, nikt z nich nie pojawił się na konferencji prasowej, za co zostali dodatkowo ukarani. - Zachowują się jak rozpieszczone gwiazdorki, zamierzamy jeszcze raz utrzeć im nosa - zapowiada Fabian Drzyzga.

Emocji w finałowym spotkaniu Polska-Brazylia na pewno także nie zabraknie, a od siatką pewnie znowu zaiskrzy. - To będzie zupełnie inny mecz - uspokaja Karol Kłos. - Doskonale zdajemy sobie sprawę o co gramy, tak samo Brazylijczycy. Na pewno nie ulegniemy ich presji.

Wszyscy czują już trudy tego turnieju. W naszym zespole kilku zawodników jest przeziębionych, z kontuzją pleców, łykając tabletki walczy kapitan biało-czerwonych Michał Winiarski. - Kiedy wyjdziemy na parkiet zapomnimy o bólu, o zmęczeniu, damy z siebie wszystko, żeby wygrać to spotkanie - deklaruje Kłos.

Polska do tej pory tylko raz wywalczyła złoty medal na mistrzostwach świata. Było to 40 lat temu, kiedy w finale prowadzona przez Huberta Wagnera drużyna w finale pokonała ekipę Związku Radzieckiego 3:1. Teraz nadarza się okazja powtórzenia tego sukcesu.

Nie będzie to jednak takie proste. Brazylia to klasowa drużyna, choć w tym sezonie spisuje się nie najlepiej. Potrafiła jednak odpowiednia się zmobilizować, przygotować do tych mistrzostw. Poprzednie trzy finały rozstrzygnęła na swoją korzyść. Czy wygra także za czwartym razem?

Ostatni - 103 mecz – polskiego mundialu o 20.15 w katowickim Spodku.