Ruch - GKS Bełchatów 0:1 [RELACJA, ZDJĘCIA]. Chorzowianie są najgorsi w lidze. Zobacz dlaczego

Ruch - GKS Bełchatów 0:1 [RELACJA, ZDJĘCIA]
Ruch - GKS Bełchatów 0:1 [RELACJA, ZDJĘCIA] Arkadiusz Gola
Piłkarze Ruchu nie zdołali uczcić rocznicy pracy w Chorzowa trenera Jana Kociana zwycięstwem ulegając na Cichej GKS Bełchatów 0:1. Niebiescy w dalszym ciągu nie wygrali w tym sezonie w roli gospodarza ani jednego spotkania, a ich bilans u siebie jest najgorszy w całej ekstraklasie i wynosi zaledwie 1 punkt.

Już pierwsza akcja gości przyniosła im w Chorzowie prowadzenie. Bartosz Ślusarski zagrał prostopadłą piłkę do Adriana Basty, a ten bezlitośnie wykorzystał brak w linii obrony pauzującego za kartki kapitana Ruchu Marcina Malinowskiego i w sytuacji sam na sam z bramkarzem pokonał Krzysztofa Kamińskiego.

Na tym emocje do przerwy się skończyły, bo w I połowie było to jedyne celne uderzenie oddane przez piłkarzy na Cichej. Niebiescy atakowali, lecz niewiele z tego wynikało, bo akcje gospodarzy prowadzone były w wolnym tempie. Goście starali się kontrować, ale wszystkie ich uderzenia mijały światło bramki.

W przerwie trener Jan Kocian wpuścił na boisko dwóch nowych zawodników Jana Chovanca i Wołodymyra Tanczyka. Obaj pozyskani w końcówce okienka transferowego zawodnicy debiutowali przed chorzowską publicznością, a filigranowy Ukrainiec w ogóle po raz pierwszy zagrał w oficjalnym spotkaniu Niebieskich.

Po zmianie stron Niebiescy zagrali nieco lepiej, ale nie przyniosło to żadnych efektów bramkowych. Aktywny był zwłaszcza Grzegorz Kuświk. Napastnik Ruchu trzy razy z bliska strzelał na bramkę gości i trzy razy piłkę odbijał Arkadiusz Malarz. Bramkarz GKS poradził sobie również z uderzeniem Filipa Starzyńskiego z rzutu wolnego.

Chorzowianie przegrali czwarty mecz w tym sezonie i w tabeli jest trzeci od końca. Bełchatów wygrał ligowe spotkanie po raz pierwszy od 9 sierpnia.

Ruch Chorzów – GKS Bełchatów 0:1 (0:1)

Bramka: 0:1 Adrian Basta (6)