FINAŁ MŚ SIATKARZY: MECZ POLSKA-BRAZYLIA W TV I W INTERNECIE. TRANSMISJE ZA DARMO BEZ LOGOWANIAMŚ 2014: Polska-Brazylia NA ŻYWO [RELACJA NA ŻYWO,GDZIE OGLĄDAĆ] Arkadiusz Ławrywianiec
Siatkówka Niemcy Francja Spodek Katowice: Pierwsza zagadka mistrzostw świata w siatkówce została rozwiązana. Brązowy medal wywalczyła drużyna Niemiec, która pokonała Francję 3:0. To, obok słabego występu Włochów i drużyny USA, jedna z większych niespodzianek tych mistrzostw. Wieczorem wielki finał z udziałem reprezentacji Polski i Brazylii. Początek pojedynku o złoty medal o 20.15

Kiedy trener Vital Heynen na konferencji przed mistrzostwami powiedział, że Niemcy przyjechali po medal kwitowano to uśmiechem. Niemcy konsekwentnie jednak dążyli do celu i dopięli swego.

Pierwszy set od początku do końca przebiegał pod dyktando podopiecznych Heynena. Widać było jednak, że z obu drużyn po przegraniu batalii o finał zeszło powietrze. Francuzi nie bronili już z taką zaciętości, jak to robili w poprzednich spotkaniach, co ułatwiło zadanie drużynie naszych zachodnich sąsiadów.

Drugi set był już bardziej wyrównany, z prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Przy stanie 5:4 dla Niemiec po zderzeniu pod siatką kontuzji doznał najlepszy ich zawodnik Gyorgy Grozer. 29-letni atakujący wrócił jednak po chwili na parkiet i mocnymi atakami znowu nękał Francuzów. Trójkolorowi prowadzili 21:19, ale po kolejnych trzech akcja było już 22:21 dla ekipy Heynena. Francuzi próbowali jeszcze się poderwać, ale set zakończył skutecznym atakiem Denys Kaliberda, nowy nabytek Jastrzębskiego Węgla.

W 10-minutowej przerwie po dwóch setach na parkiecie zaprezentowali się srebrni medaliści mistrzostw Europy juniorów. Wiceprezes PZPS Witold Roman wręczył trenerowi Jackowi Nawrockiemu i być może przyszłym mistrzom świata drobne upominki.

A pod Spodkiem gęstniał tłum kibiców, którzy już przyszli na główne danie wieczoru, czyli mecz Polski i Brazylii o mistrzostwo świata.

Po wznowieniu gry Grozer i spółka nie wypuścili już okazji i zdobyli brązowy medal mistrzostw świata. Przy stanie 22:21 doszło jednak do niecodziennej sytuacji. Sędziowie przyznali punkt Francji, ale Niemcy reklamowali dotkniecie taśmy. Po oglądnięciu zapisu decyzja została podtrzymana, ale na telebimie zawieszonym nad boiskiem było widać że Mory Sidiby dotknął taśmy... nosem. Punkt przyznano Niemcom.

Mecz o 3. miejsce

Niemcy - Francja 3:0 (25:21, 26:24, 25:23)

Niemcy: Kampa, Broshog, Grozer, Boehme, Kaliberda, Schwarz, Steuerwald (libero) oraz Fromm, Kuehner, Schoeps

Francja: Rouzier, Toniutti, Tille, Ngapeth, Le Roux, Le Goff, Grebennikov (libero) oraz Marechal, Jaumel, Sidibe

Finał Polska-Brazylia. Czytaj więcej:

Finał MŚ w siatkówce. Polska-Brazylia. Gdzie oglądać

Mistrzostwa Świata w siatkówce - sprawdź program tv specjalnych kanałów Polsatu:
Polsat Volleyball 1, Polsat Volleyball 2, Polsat Volleyball 3, Polsat Volleyball 4

Materiał oryginalny: Siatkówka Niemcy Francja Spodek Katowice: Brąz dla Niemiec. Wieczorem Polska gra o złoto [ZDJĘCIA] - Dziennik Zachodni