Sosnowiec: problem z rondami w Zagórzu i na Starym Sosnowcu....

  Sosnowiec: problem z rondami w Zagórzu i na Starym Sosnowcu. Trzeba znaleźć 4 mln zł

  TOS

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Sosnowiec: problem z rondami w Zagórzu i na Starym Sosnowcu. Trzeba znaleźć 4 mln zł
  1/2
  przejdź do galerii
  Już niebawem rozpocznie się budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego, Tuwima, Wygoda i Konstytucji w Sosnowcu-Niwce. Miasto ma jednak problem z dwoma innymi, które miały powstać w dzielnicach Zagórze i Stary Sosnowiec. Oferty, które pojawiły się w przetargu są wyższe niż kwoty, które przeznaczono na te inwestycje. Urzędnicy muszą więc znaleźć brakujące 4 miliony złotych.
  Rondo na Starym Sosnowcu (na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego, Kierocińskiej i Grabowej) miało kosztować około 6,5 miliona złotych. W przetargu wpłynęło pięć ofert: od firm Eurovia Polska, Balzola Polska, Drogopol, Heilit+Woerner oraz Skanska. Najtańsza opiewa na 8,2 miliona złotych (Skanska), najdroższa - na 10,4 mln zł (Eurovia).

  Inwestycja w Zagórzu, dzięki której przebudowane zostaną skrzyżowania ulicy Braci Mieroszewskich z Lelewela, Długosza, Popiełuszki, Dmowskiego i Szymanowskiego, była wyceniona na 13 milionów złotych.
  Sytuacja jest tu podobna. W przetargu wpłynęły cztery oferty - od firm Eurovia, Skanska, Heilit+Woerner i Drogopol. Ta ostatnia wyceniła ten projekt najtaniej - na 13,7 miliona złotych, najdroższy był przedostatni oferent, który wycenił tę budowę aż na 18,2 miliona złotych.

  Przedstawiciele Urzędu Miasta zapewniają nas jednak, że to ważne inwestycje dla miasta, więc... - Oferty złożone w przetargu odbiegają od operatu tej inwestycji, jednak będziemy robili wszystko, żeby znaleźć te pieniądze - mówi Rafał Łysy, naczelnik Wydziału Informacji, Promocji i Turystyki sosnowieckiego Urzędu Miejskiego.

  Problemów takich nie ma już z rondem na Niwce. Miasto podpisało już z firmą Skanska umowę na wykonanie ronda u zbiegu ulic Wojska Polskiego, Tuwima, Wygoda i Konstytucji. Całość zadania będzie kosztowała 9,8 mln złotych.

  - Niemal w centrum skrzyżowania znajduje się zabytkowa kapliczka z ok. 1857 roku, która zostanie w całości przeniesiona – Kapliczka stanie na nowym zielonym skwerze, który powstanie tuż przed komisariatem policji. To będzie spora niespodzianka dla mieszkańców – mówi Dariusz Pieczka z Wydziału Inwestycji Miejskich sosnowieckiego magistratu.


  *Superbudowa kadencji 2010-2014. Co się zmieniło w naszych miastach. [PLEBISCYT]. Głosuj, lub zgłoś kandydata
  *Kto ma zagrać na meczu otwarcia stadionu Górnika Zabrze? ZAGŁOSUJ
  *Motocykle 125 cm3 na prawo jazdy kat. B WYBIERZ NAJLEPSZY
  *Nasz elementarz za darmo [ZOBACZ WSZYSTKIE CZĘŚCI PODRĘCZNIKA]

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama