Ważne
  Zaprojektuj logo dla superbiblioteki w Katowicach!

  Zaprojektuj logo dla superbiblioteki w Katowicach!

  Justyna Przybytek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Budowa CINiBA ma się zakończyć w październiku 2011

  Budowa CINiBA ma się zakończyć w październiku 2011 ©Mikołaj Suchan

  Rusza konkurs na znak graficzny Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej w Katowicach
  Budowa CINiBA ma się zakończyć w październiku 2011

  Budowa CINiBA ma się zakończyć w październiku 2011 ©Mikołaj Suchan

  Chcesz zarobić kilka tysięcy złotych? Musisz rozszyfrować skrót CINiBA i wykazać się wyobraźnią. Z pierwszym pomożemy - CINiBA, to Centrum Informacji Naukowej i Akademia Biblioteczna - nowoczesna biblioteka akademicka budowana między Wydziałem Nauk Społecznych a Wydziałem Prawa Uniwersytetu Śląskiego. Budowa, która pochłonie prawie 80 mln zł, to inwestycja UŚ i Uniwersytetu Ekonomicznego. Otwarcie gmachu zaplanowano na październik tego roku.


  A wyobraźnia? Przyda się do zaprojektowania logo CINiBA. Rusza konkurs na projekt znaku graficznego biblioteki, która ma być jedną z najnowocześniejszych w kraju. Mogą wziąć w nim udział studenci, doktoranci i absolwenci uczelni i wydziałów artystycznych i projektowych. Projekty można zgłaszać do 21 marca, wyniki zostaną ogłoszone 31 marca. Pula nagród dla zwycięzcy i dwóch prac wyróżnionych, to 6 tys. zł.

  - Logo powinno przypieczętować koncepcje realizowane wspólnie przez UŚ i UE, pod nazwą Projekt CINiBA, a także symbolizować otwartość biblioteki, pomagającej śmielej wybiegać w przyszłość po idee, których ludzki umysł dziś jeszcze odkrył. Biblioteka XXI wieku to suma tradycji i nowoczesności. Liczymy na to, że nowe logo odda taki właśnie charakter naszego przedsięwzięcia - mówi kierownik Projektu CINiBA i dyrektor Biblioteki UŚ, prof. UŚ dr hab. Dariusz Pawelec.

  - Logotyp powinien poprzez swoją formę informować i promować ideę nowo powstałej, prestiżowej instytucji kultury, jaką jest Biblioteka Akademicka w Katowicach. Wpisać się we współczesny język komunikacji, który w dynamiczny sposób opisuje obszar szeroko pojmowanej kultury książki - dodaje prof. Marian Oslislo przewodniczący konkursowego jury, rektor Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.

  Prace można składać osobiście lub nadsyłać pocztą (decyduje data stempla pocztowego), na adres Biura Projektu Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka: 40-007 Katowice, ul. Bankowa 14, z dopiskiem na kopercie Konkurs na projekt logo CINiBA.

  Regulamin i karta zgłoszeniowa są dostępne na stronie projektu www.ciniba.us.edu.pl

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Konkurs nierozstrzygnięty – logo zaprojektował prof. Marian Oslislo – Przewodniczący Jury

   CINiBA (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Decyzją Jury z 25 marca 2011 r. nie przyznano nagrody głównej i wyróżnień w konkursie na zaprojektowanie znaku graficznego (logo) Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej. Serdecznie...rozwiń całość

   Decyzją Jury z 25 marca 2011 r. nie przyznano nagrody głównej i wyróżnień w konkursie na zaprojektowanie znaku graficznego (logo) Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej. Serdecznie dziękujemy wszystkim Uczestnikom za udział w konkursie.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama