ZUS zaprasza uczniów do konkursu o ubezpieczeniach...

  ZUS zaprasza uczniów do konkursu o ubezpieczeniach społecznych. Są nagrody!

  MOKR

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  „Lekcje z ZUS” w Zespole Szkół Zawodowych w Wodzisławiu Śląskim prowadzi nauczycielka Ewa Grzenia
  1/2
  przejdź do galerii

  „Lekcje z ZUS” w Zespole Szkół Zawodowych w Wodzisławiu Śląskim prowadzi nauczycielka Ewa Grzenia ©ARC SZKOŁY

  Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych. Dlaczego? Bo taka wiedza pomaga w życiu, a młodzież szkół ponadgimnazjalnych może przy okazji wygrać ciekawe nagrody. Wystarczy zgłosić się do organizowanego przez ZUS konkursu wiedzy o ubezpieczeniach społecznych.
  Ogłoszony właśnie konkurs "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych" to pokłosie prowadzonego przez ZUS oraz Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej projektu edukacyjnego "Lekcje z ZUS". Projekt skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, stojących u progu decyzji: co dalej robić w życiu. Wiedza o ubezpieczeniach społecznych będzie im niezwykle potrzebna. Warto bowiem znać swoje prawa i obowiązki wchodząc na rynek pracy, zakładając własną firmę, czy podejmując aktywność zawodową podczas nauki w szkole wyższej.

  - Młodzi ludzie biorą udział w czterech lekcjach podczas których poznają logikę działania systemu ubezpieczeń społecznych, w tym systemu emerytalnego oraz zasady prowadzenia własnego biznesu w aspekcie tych ubezpieczeń - mówi Beata Kopczyńska, rzecznik prasowy oddziału ZUS w Rybniku. Materiały do "Lekcji z ZUS" przygotowali wspólnie eksperci z ZUS i metodyk nauczania. W dwóch przeprowadzonych dotychczas pilotażach wzięło udział ponad 180 nauczycieli i blisko 12 tys. uczniów.

  W konkursie mogą wziąć udział tylko szkoły uczestniczące w projekcie "Lekcje z ZUS", w których zajęcia już się odbyły, bądź odbędą się do dnia organizacji pierwszego etapu konkursu. Stąd wszyscy chcący wziąć udział w konkursie mają jeszcze czas na przeprowadzenie zajęć. Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do końca października przez powołane do tego celu przez ZUS komitety wojewódzkie.
  Konkurs podzielony jest na trzy etapy: szkolny, w którym rywalizują miedzy sobą uczniowie (17 listopada), oraz wojewódzki i centralny, w których odbywa się rywalizacja drużynowa. Członkowie trzech najlepszych drużyn w kraju, wyłonionych na etapie centralnym otrzymają supernagrody (m.in. laptopy, tablety, czytniki e-booków). Nagrodzone zostaną również szkoły, które ci uczniowie będą reprezentować.
  Zasady zgłaszania się do projektu "Lekcje z ZUS" i konkursu znajdziemy na stronie internetowej www.zus.pl/edukacja w zakładce "Konkurs wiedzy".

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama