Dąbrowa Górnicza: Policjant stracił nogę, bo brakuje...

  Dąbrowa Górnicza: Policjant stracił nogę, bo brakuje szkoleń?

  Piotr Sobierajski

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  32-letni policjant dąbrowskiej drogówki stracił na służbie nogę. Policjanci są zbulwersowani sposobem, w jaki są traktowani przez przełożonych.
  Dąbrowscy policjanci są zbulwersowani tą sytuacją

  Dąbrowscy policjanci są zbulwersowani tą sytuacją ©Karina Trojok

  Nie milkną echa poniedziałkowego wypadku w Dąbrowie Górniczej, na skutek którego policjant z Wydziału Ruchu Drogowego KMP stracił nogę. Został potrącony przez ciężarówkę w trakcie kontroli drogowej w dzielnicy Ząbkowice przy ul. Armii Krajowej. Z informacji, jakie nieoficjalnie do nas dotarły, wynika, że dąbrowscy policjanci są zbulwersowani tą sytuacją, a to tragiczne zdarzenie to m.in. efekt "nabijania" statystyk.

  - Polecenie było jedno: nieważne, że pada deszcz, że jest ślisko: masz przywieźć pijaków - takie zdanie mieli usłyszeć od przełożonych policjanci, którzy wyruszali w teren.

  Ranny policjant trafił do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 5 w Sosnowcu. Oprócz tego, że stracił nogę, doznał też ogólnych obrażeń ciała i urazu czaszki. 32-letni mężczyzna pełnił służbę od ośmiu lat.

  - Policjant otoczony jest opieką. Odwiedzili go komendant miejski policji i inni policjanci. Trzymamy kciuki, by wrócił jak najszybciej do zdrowia. Choć stracił nogę, to nie wyklucza to jego powrotu do służby. Są takie stanowiska w komendzie, gdzie będzie mógł wykonywać swoje obowiązki - mówi Mariusz Miszczyk, rzecznik dąbrowskiej policji.

  Nie potwierdza jednak, że w dąbrowskiej KMP policjanci skarżą się na warunki służby.

  - Do komendanta policji nie dotarły żadne skargi. Wydział Ruchu Drogowego ostatnio przeszedł dużo zmian. Jest nowy naczelnik, który układa sobie pracę. To jest związane z faktem, że część policjantów WRD w ostatnich latach została wydalona ze służby - dodaje rzecznik.

  - Sytuacja w dąbrowskiej drogówce wygląda tak, że pracują tam często ludzie z łapanki. To efekt braków kadrowych. Nie są przeszkoleni, nie mają doświadczenia. To przekłada się na zachowania podczas służby - mówi jeden z policjantów. W WRD pracuje 32 policjantów.


  *Oceniamy prezydentów miast. Wielki plebiscyt DZ [GŁOSUJ NA TAK LUB NIE]
  *QUIZ DZ: Czy znasz polskie komedie. Cytaty z kultowych filmów. Sprawdź się
  *Miss siatkówki. Jak cheerleaderki zagrzewają siatkarzy do walki w mistrzostwach świata [ZDJĘCIA]
  *Kto ma zagrać na meczu otwarcia stadionu Górnika Zabrze? ZAGŁOSUJ

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama