Pracownicy Vattenfalla dostaną wysokie podwyżki. Średnio o...

  Pracownicy Vattenfalla dostaną wysokie podwyżki. Średnio o 6,5 proc.

  PS

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Średnio o 6,5 procent wzrosną płace pracowników Vattenfall Network Services Poland. To efekt skutecznych negocjacji płacowych przeprowadzonych przez związki zawodowe działające w spółce.
  - To pierwsze realne podwyżki od dwóch lat - mówi Leszek Dominiczak, przewodniczący zakładowej Solidarności. Podkreśla, że wynegocjowane podwyżki to sukces wszystkich związków zawodowych działających w spółce.

  Porozumienie płacowe wynegocjowane z pracodawcą przewiduje podwyżki funduszu wynagrodzeń o 4,3 proc., premie za ubiegłoroczny wysoki wynik ekonomiczny spółki w wysokości 1 tys. zł oraz wprowadzenie do podstawy płac dodatków generujących wzrost zarobków o kolejne 2,2 proc. W sumie płace pracowników, wynoszące dotychczas ok. 4 tys. zł brutto, wzrosną średnio o 6,5 proc. Podwyżki obowiązują od 1 lutego 2011 roku.

  Vattenfall Network Services Poland to spółka zajmująca się utrzymaniem i remontami sieci elektroenergetycznych. Zatrudnia 750 pracowników. Uzwiązkowienie w firmie jest dosyć wysokie. Działają w niej 4 zakładowe organizacje związkowe skupiające w sumie ok. 550 pracowników. Blisko połowa - 240 osób - to członkowie Solidarności.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama