Ważne
  Dziadul: Gratuluję Szkotom trafnego wyboru pozostania w...

  Dziadul: Gratuluję Szkotom trafnego wyboru pozostania w Wielkiej Brytanii

  Jan Dziadul

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Jan Dziadul

  Jan Dziadul ©Dziennik Zachodni

  Z trzech dzbanów lał się w ostatnich dniach miód na moje serce i próżność. Chronologicznie to: nowy pies, nowa Szkocja i nowy złoty medal w siatkówce.
  Jan Dziadul

  Jan Dziadul ©Dziennik Zachodni

  Smutek za zwierzakiem, który się odmeldował, ogarnia nas dogłębnie, lecz na krótko - wszak następne bidy czekają na przygarnięcie i przebierają łapami. Mając w tkliwej pamięci 20-letnią Miłą - zaczęliśmy rozglądać się po schroniskach i w przepastnych koleinach internetu. Jest! Duża blondyna en general około dwóch wiosen, w beżowe wielkie łaty, niczym rodzima krasula na ojczystym pastwisku. O takowym zresztą spojrzeniu. Chuda jak siódme nieszczęście.

  Pani Marzena Trębicka z Fundacji SOS Animals mówiła przez telefon, że zwierzę jest "z interwencji", zabrane właśnie jakiemuś rodzimemu chamowi, który tłukł je deską gdzie popadło i trzymał na krótkim łańcuchu, żeby mieć łat-wiejsze dojście. "Teraz jest gruba - jak zobaczyliśmy ją pierwszy raz, byliśmy w szoku. Trzeba ją podkarmić - a potem wysterylizować" - pouczała pani Marzena. Umówiliśmy się, że my ją podtuczymy i na przewidziany wcześniej zabieg zawieziemy sami.

  Nie mogliśmy się doczekać spotkania. Od razu miała nas w garści. Skóra i kości. Zwierzę w dokumentach na imię miało Tola, ale jak tylko pani Marzena wyjechała, zmieniliśmy na Penelopę. Żeby było pięknie i wyjątkowo. Jaka rasa? - dopytywali rozbawieni sąsiedzi. Rzadka - odpowiadałem zgodnie z prawdą.

  Jak tylko boki Penelopy zaokrągliły się, pojechaliśmy do Częstochowy na zabieg. - Jak by pan tę rasę określił, bo sąsiedzi z rasowcami żyć nam nie dają? - pytamy chytrze. A skąd dzie-wczynka pochodzi? - zaciekawił się przyjazny doktor Marek Stroba. - Z jakiegoś jurajskiego podczęstochowskiego sioła. - No to przecież czystej krwi juraskan nizinny - mrugnął Stroba. Za kilka dni przestało nam to wystarczać i dodaliśmy rodowód szetlandzki. Niech ma. Teraz dumny jak paw chadzam na spacery z juraskanem szetlandzkim. Rasa niespotykana często - nie wiem, czy jest drugi taki pies w kraju. Penelopa ko-sztowała krocie, jest bezcenna - jak ktoś pyta. Charakteryzuje się atakami na pociągi, motocyklistów i rowerzystów. Ale jestem dobrej myśli - da się chyba okiełznać byłego psa łańcuchowego? W każdym razie zbieram gratulacje.

  Ze swojej strony gratuluję Szkotom trafnego wyboru pozostania w Wielkiej Brytanii. Wielu na Górnym Śląsku miny zrzedły, bo już widziano szkockiego narodowego lisa, jak wita się z brytyjską gąską, tu masz - gąska wymierzyła siarczystego kopniaka w niejeden nacjonalistycznie wypięty tyłek. Na Wyspach Szetlandzkich za unią było ponad 64 proc. głosujących. Stąd postanowiłem Szetlandy wyróżnić.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (55)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Panocku ze wsi (Auf dem Land) nie wierzę panu i panu Semce i innym w tym towarzystwie!

   A dlaczego ?????????????? (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Jeżeli pan siedzi to dobrze mniejsze obrażenia, choć wielu ze mediów wiedziało ???
   I myślę że pan Dziadul także wiedział, cóż dziennikaż tego pokroju by nie wiedział ?????????????
   Teraz...rozwiń całość

   Jeżeli pan siedzi to dobrze mniejsze obrażenia, choć wielu ze mediów wiedziało ???
   I myślę że pan Dziadul także wiedział, cóż dziennikaż tego pokroju by nie wiedział ?????????????
   Teraz proponuję trzymać się stołków, lecz czy wiem czy mocno, mistyfikacja zrobi swoje ...

   Oczywiście w trzymaniu się stołków, kto wie to wie i odpowie rychło ....
   „W dniu 25.02.2013 Międzynarodowy Trybunał ds. Zbrodni Kościoła i Państwa wydał wyrok skazujący Elżbietę Windsor królową Anglii, głowę kościoła katolickiego Josepha Ratzingera (i poniekąd sam kościół katolicki jako organizację) oraz Stephen-a Harper-a – premiera Kanady na 25 lat bezwarunkowego pozbawienia wolności oraz na konfiskatę dóbr…”Czy dlatego papiez abdykował ?……Wszystkie oficjalne informacje sądowe o wyroku na papieża są tutaj: http://itccs.org oto fragmenty”23 lutego 2013 Benedykt XVI zwany także papieżem osobiście prosił o wstawiennictwo Prezydenta Włoch, żeby dostać we Włoszech immunitet przed wyrokiem Trybunału. I zamknął się w castel Gandolfo w dniu 28 lutego 2013, gdyż włoski oddział Trybunału z siedzibą w Rzymie przygotował procedurę obywatelskiego aresztowania tego zbrodniarza i dostarczenia go do więzienia celem poddania surowej karze 25 lat pozbawienia wolności. „….”W dniu 25.02.2013 Międzynarodowy Trybunał ds. Zbrodni Kościoła i Państwa wydał wyrok skazujący Elżbietę Windsor królową Anglii, głowę kościoła katolickiego Josepha Ratzingera (i poniekąd sam kościół katolicki jako organizację) oraz Stephen-a Harper-a – premiera Kanady na 25 lat bezwarunkowego pozbawienia wolności oraz na konfiskatę dóbr… W przypadku papieża konfiskata ma dotyczyć dóbr Watykanu, dlatego papież musial ustąpić, gdyż wiedział o spodziewanym wyroku karnym… Wyrok uprawomocni się 4 marca 2013 roku, stąd abdykacja w trybie nagłym z dniem 28 luty 2013, przed uprawomocnieniem się wyroku karnego. Jest to wyrok na mocy orzeczenia Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości (MTS) z siedzibą w Brukseli nr. 022513-001. Kwestia jak najbardziej do sprawdzenia,
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Karlus: współczuję Ślązakom wyboru przez władze DZ - sarmackiego Jana Dziadula na korespondenta...

   karlus (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 1

   Panie Janie z DZ!
   Tak często, jak chwaliłem Pana wypociny na łamach DZ, tak też często je krytykowałem!
   Ale... od pewnego czasu zacząłem zauważać, że kiedyś stał Pan na skraju przepaści...rozwiń całość

   Panie Janie z DZ!
   Tak często, jak chwaliłem Pana wypociny na łamach DZ, tak też często je krytykowałem!
   Ale... od pewnego czasu zacząłem zauważać, że kiedyś stał Pan na skraju przepaści dziennikarskiej, obecnie zrobił Pan wielki krok naprzód!!!
   Nigdy jednak w naszych forumowych potyczkach, nie raczył Pan był odpowiedzieć na moje pytania! Czyżby Pana postać, była rzeczą wirtualną - tak jak krowa i pięć morgów pola Korfantego, albo kupa złomu w Katowicach, zwana wieżą spadochronową...???

   Jesteśmy w stanie zrozumieć Pana dywagacje nad "juraskanem szetlandzkim" i peregrynacje jaki temu towarzyszą, ale czy to jest szczyt Pana "szczytowania" nad problemem zwanym autonomią??? I co to ma wspólnego ze Szkotami, Śląskiem i ich pozostaniem w WB? Czyżby mitacja Pana intelektu - wyraźnie zwolniła?
   A gdzie jest zatroskanie Pana nad tzw. problemami rzeczywistymi?
   A gdzie zrozumienie dla problemów odwiecznych -Śląska i Ślązaków oraz dniem ich dzisiejszym?
   A może...

   Mój starzik nazywał rzeczy po "imieniu", niestety ich nazewnictwo nie jest dopuszczone przez cenzora DZ do publikacji - o czym już się wielokrotnie przekonaliśmy!
   Nawet tak pospolity wyraz jak "głuuupi" - jest przez sowieckiego (sosnowieckiego) cenzora DZ - kropkowany! Najczęściej jednak, nasze szczere wypowiedzi były kasowane!
   A szkoda!!! Ja jednak pozwolę sobie na chwilę dowolności i powiem: jesteś Waść jak Alfons z rodu Gomelezów, który obudził się w objęciach Eminy i Zibeldy pod szubienicą w Los Hermanos...
   Czyli byt wirtualny, bliżej nieokreślony. Piszesz Waś to, za co Tobie płacą! Z prawdą ,nie ma to nic wspólnego.

   Szanowny Panie Janie! My Ślązacy - będziemy bronić Pana prawa do wypowiedzi, tak jak opuszczone przez dowództwo i rząd RP w 1939r. wojsko polskie, broniło mostu w Zaleszczykach lub na Czeremoszu... - do krwi ostatniej kropli z żył...
   Lecz są granice, takie jak ta na Zaolziu w 1938 roku - których nawet Panu, przekraczać nie wolno!
   My Ślązacy, jesteśmy na ziemi naszych opów i starzików, jesteśmy w naszym małym heimacie - w naszej małej ojczyźnie, JESTEŚMY - NA NASZYM, WŁASNYM ŚLĄSKIM PLACU!!! Znamy prawdę i fakty historyczne. Znamy naszą Śląską tożsamość!
   Jeżeli Pan tego nie rozumie, to polecam Panu tekst piosenki PINK FLOYD - Wish You Were Here:
   "So, so you think you can tell
   Heaven from Hell,
   Blue skies from pain.
   Can you tell a green field
   From a cold steel rail?
   A smile from a veil?
   Do you think you can tell?
   Did they get you to trade
   Your heroes for ghosts?
   Hot ashes for trees?
   Hot air for a cool breeze?
   And cold comfort for change?
   Did you exchange
   A walk on part in the war,
   For a lead role in a cage?
   How I wish, how I wish you were here.
   We're just two lost souls
   Swimming in a fish bowl,
   Year after year,
   Running over the same old ground.
   What have we found
   The same old fears.
   Wish you were here..."

   i po polsku:

   "Więc, więc myślisz, że potrafisz odróżnić
   Raj od piekła
   Niebo od bólu?
   Czy odróżnisz zielone łąki
   Od zimnych stalowych szyn
   Uśmiech od maski?
   Myślisz, że odróżnisz?
   Czy zmusili cię byś zamienił
   Twych bohaterów na duchy
   Gorący popiół w drzewa
   Gorące powietrze w chłodny powiew
   Zimny komfort w resztę?
   Czy już zmieniłeś
   Statystowanie w wojnie
   Na główną rolę w klatce?
   Tak bym chciał
   Tak bym chciał byś tu był
   Jesteśmy tylko dwiema zagubionymi duszami pływającymi w stawie
   Rok po roku
   Biegając wciąż w miejscu
   Co znaleźliśmy?
   Wciąż stare lęki
   Chciałbym byś tu był..."

   Zostaw Waść nasz Śląsk! Jest nad Wisłą tyle do naprawienia, a Waść dalej zakochany w inwokacji Adomasa Mickieviciusa? Nie nasze to pole, nie nasze rymy...
   Jedźmy! Nikt nie woła...
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jedno ale

   schlesier (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5

   Panie Dziadul, Pan tylko zapomniał, że Szkocja ma uatonomię, a Wlk. Brytania, żeby Szkocję zatrzymać, obiecała ją jeszcze rozszerzyć. Jaki więc jest tutaj prztyczek dla autonomistów? Przecież to...rozwiń całość

   Panie Dziadul, Pan tylko zapomniał, że Szkocja ma uatonomię, a Wlk. Brytania, żeby Szkocję zatrzymać, obiecała ją jeszcze rozszerzyć. Jaki więc jest tutaj prztyczek dla autonomistów? Przecież to właśnie jest propozycja autonomistów, autonomia śląska w Polsce. Nie ma żadnych pomysłów niepodległościowych. Z tym tematem to akurat się coś Panu pokiełbasiło. Ale gratuluję pieska :-)zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   schlesier

   Tyta (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   tak jest Polokom wygodnie,
   te niypodleglosciowe teorie rozpowszechniac,

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Poczytejcie sie panie Dziadul, co pisze O/S i inksi!

   Fridka Nowoczka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 1

   (cyctat):.....Dziadul: Gratuluję Szkotom trafnego wyboru pozostania w Wielkiej Brytanii........

   A wyscie - panie Smutny (no bo na ty fotce, to wyglondocie jak borajstwo) - downi tysz gratulowali...rozwiń całość

   (cyctat):.....Dziadul: Gratuluję Szkotom trafnego wyboru pozostania w Wielkiej Brytanii........

   A wyscie - panie Smutny (no bo na ty fotce, to wyglondocie jak borajstwo) - downi tysz gratulowali Polokom, co trafnie wybierali zafsze PZPR i dozgonno przijazn ze odwiecznym dobroczyncom POlokow - ZSRR!
   Widac szkolynia partyjne siedzom we Waszy polcki duszy!zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   P Dziadul

   Rybniczanin (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 1

   Wypowiadej sie rzetelnie w twoich opiniach bo siejesz propaganda jak kazdy gorol mieszkający na SLasku i jak chcesz juz komus gratulować to minimalnej wiekszosci zastraszonych Szkotów

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   panie Dziadul...

   O/S (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 17 / 1

   Szkoci zdecydowali stosunkiem glosow 45/55 % (w zaokragleniu) i pieje Pan z radosci...co Pan powie o stosunku glosow w plebiscycie gornoslaskim w 1921 roku 40/60 % ?


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Warsiawa i Ententa się tym nie przejęli..

   Duch Dziejów - Szyderca (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 1

   .... sławojkowe imperium musiało mieć węgiel i potrzebowało hut?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Szanowny Panie Dziadulski,

   Petronella (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 1

   Jesien, coraz zimniej...... Prosze nam koniecznie napisac cos o Panskich butach zimowych.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ja tez. DD

   pjerombol (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 13 / 1

   "Gratuluję Szkotom trafnego wyboru pozostania w Wielkiej Brytanii."
   Gratuluję Polakom (milionom!) trafnego wyboru pozostania w Wielkiej Brytanii.
   Miedzy innymi z powodu wlasnie takich polskich...rozwiń całość

   "Gratuluję Szkotom trafnego wyboru pozostania w Wielkiej Brytanii."
   Gratuluję Polakom (milionom!) trafnego wyboru pozostania w Wielkiej Brytanii.
   Miedzy innymi z powodu wlasnie takich polskich "publicystów".

   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Panie Jan Dziadul - to co pan pisze - To się nazywa KLONOWANIEM,

   klon i CZŁOWIEK TO NIE TO SAMO. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11 / 1

   Klony nie posiadaj Duszy ni ciał subtelnych i nigdy ich posiadały nie będą,,,,

   Brak samostanowienia i obiektywizmu w pana artykule muszę nazwać
   klonem Paktu KLIMATYCZNEGO, "wszyscy" wiedzą że to...rozwiń całość

   Klony nie posiadaj Duszy ni ciał subtelnych i nigdy ich posiadały nie będą,,,,

   Brak samostanowienia i obiektywizmu w pana artykule muszę nazwać
   klonem Paktu KLIMATYCZNEGO, "wszyscy" wiedzą że to przekręt,
   "wszyscy" wiedzą że to blef, ale " nie wszyscy " potrafią dostrzec treść artykułu
   że ktoś kogoś chce wyruchać i to bez mydła?

   A teraz do rzeczy przyswoiłem pewien wyraz KLON. Co to oznacza klon to coś co zostało
   sklonowane z czegoś i takie artykułu już sie wcześniej ukazywały, tylko dla klonów
   to jest zrozumiałe bo to o klonach, lecz inni wiedzą więcej i poszli dalej niż III RP.
   I tu klonom się świat załamuje, kto klony poprowadzi za rączkę?

   Więc klony próbują na własną rękę pisać coś co zostało zaszczepione klonom,
   no bo parzcież klony nie mają swojej świadomości, klony mają za klonowane
   wykształcenie gdzie mogą tylko coś stworzyć na poziomie klonów.

   Bardzo mi przykro panie Dziadul ale to klonowanie do mnie nie dociera!!!!

   Czyli marny ze mnie klon !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
   zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   PS czy Klon Jan Dziadul

   dostrzegł pewne róznice (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 1

   w ostatnich czasach ?

   Zaprzestano używania słów GLOBALNE OCIEPLENIE

   zastąpiono je Katastrofą Klimatyczną ...

   cóż klony tego nie dostrzegają bo program tego nie obejmuje !!!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Po co,panie Dziadul,po co???

   Chris (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 18 / 2

   To jest niewiarygodne! Facetowi płacą za to,że co tydzień o tym,że: a)zdechł mu pies b)sprawił sobie nowego psa c)nie ma bladego pojęcia o autonomicznej Szkocji ale wydaje mu się,że ma jakieś...rozwiń całość

   To jest niewiarygodne! Facetowi płacą za to,że co tydzień o tym,że: a)zdechł mu pies b)sprawił sobie nowego psa c)nie ma bladego pojęcia o autonomicznej Szkocji ale wydaje mu się,że ma jakieś pojęcie. Na litość boską,po co on o tym pisze??? Jaki jest sens tego pisania??? Jaki jest sens płacenia mu za to???zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   A jednak płacą...

   Uoberkormelowitchzecajtung (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 12

   Mnie się najbardziej podoba to, że ty to (a jednak) czytasz i nie rozumiesz. Kiedy ginęły dinozaury, jeden z nich uparcie się dopytywał:
   - ale dlaczego ja mam wyginąć?
   Odpowiedział mu głos...rozwiń całość

   Mnie się najbardziej podoba to, że ty to (a jednak) czytasz i nie rozumiesz. Kiedy ginęły dinozaury, jeden z nich uparcie się dopytywał:
   - ale dlaczego ja mam wyginąć?
   Odpowiedział mu głos Boga:
   - właśnie dlatego musisz wyginąć, że tego nie rozumiesz.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Uoberkormelowitchzecajtung

   Slanzok (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 2

   o własnie to tak samo jak ty i reszta goroli nie rozumia na czym polego Autonomia więc czas na wyginięcie hehehehehe

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Uoberkormelowitchzecajtung

   klęska rozumu to powielanie (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 2

   pewnych tez zaszczepionych prze innych to się nazywa programowaniem.

   Nic nie zrozumiałeś, i tego byłem pewien, rozmnażaj się i pozostań AMEBOM...


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Zawiadom kiedy się skompilujesz?

   Uoberkormelowitchzecajtung (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 6

   Przeca sam powieliłeś, co już tutaj pisałeś. Powielanie innych jeszcze ujdzie, ale siebie to tragedia, pętelka bez wyjścia (he, he, programisto). A w dodatku jesteś przekonany, że mózg pracuje ci...rozwiń całość

   Przeca sam powieliłeś, co już tutaj pisałeś. Powielanie innych jeszcze ujdzie, ale siebie to tragedia, pętelka bez wyjścia (he, he, programisto). A w dodatku jesteś przekonany, że mózg pracuje ci prawidłowo.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama