Premier Tusk wije się przed polską opinią publiczną

  Premier Tusk wije się przed polską opinią publiczną

  Jerzy Polaczek

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Jerzy Polaczek

  Jerzy Polaczek ©Karina Trojok

  Poseł Jerzy Polaczek wystosował list dotyczący własnej oceny postępowania rządu Donalda Tuska w sprawie rozwikłania tajemnicy katastrofy smoleńskiej.
  Jerzy Polaczek

  Jerzy Polaczek ©Karina Trojok

  MAK rosyjski próbuje uchylić się od odpowiedzialności w procedurze odwoławczej, gdzie spory rozpatruje Rada ICAO. W mojej ocenie mamy tu do czynienia z największym skandalem prawno - międzynarodowym w historii badania katastrof lotniczych.

  Opublikowany Raport MAK nie wyczerpuje pełnego zakresu treści i procedury zawartej w konwencji chicagowskiej. Przyznał to w Polsce niedawno, jako jeden z ostatnich, premier Tusk.
  Z treści raportu MAK nie wynika wprost, czy zarówno MAK, jak i Federacja Rosyjska prowadziły te badania na podstawie konwencji chicagowskiej w pełnym zakresie, czy tylko roboczo przyjęły, że ten wypadek (katastrofa samolotu państwowego), który w dodatku nie podlega tej konwencji, będzie badany zgodnie z procedurą załącznika 13. do tejże konwencji.

  Ta kwestia, wynikająca jak się wydaje z rażącego niedbalstwa rządu i niedomówienia tych spraw między Tuskiem a Putinem, jest teraz wykorzystywana przez MAK do interpretowania stanu prawnego w taki sposób, że opublikowanie raportu zamyka całą procedurę, która towarzyszy badaniu tej katastrofy. Zresztą rząd premiera Tuska miał w tych kwestiach 9 miesięcy czasu! To mega kompromitacja rządu Platformy Obywatelskiej.

  Premier Tusk wije się teraz przed polską opinią publiczną i wmawia jej, że dopiero teraz będą zastosowane te przepisy odwoławcze, które Polska chce wykorzystać przygotowując odwołanie do Rady ICAO.

  Ale jeszcze w tym samym dniu wiceszef Komisji technicznej MAK Aleksiej Morozow stanowczo zaprzeczył tego rodzaju interpretacji polskiego rządu. Z jego wypowiedzi wynika, że ten spór nie jest sporem konwencyjnym, a tylko podlega ogólnym regułom prawa międzynarodowego, i może być rozstrzygany albo przez oba te państwa, albo na ogólnych zasadach przez Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości w Hadze. Dlatego Polska jest teraz w bardzo trudnej sytuacji prawnej, mimo że MAK wielokrotnie i świadomie naruszył załącznik 13. konwencji z Chicago, nie udostępniając jakichkolwiek materiałów dotyczących lotniska w Smoleńsku i wielu innych materiałów, które w procesie badania przyczyn katastrofy lotniczej są obligatoryjne!

  Dziś należy podjąć działania na forum międzynarodowym, by wykazać, że MAK to nie jest instytucja, która posiada wiarygodność na arenie międzynarodowej. Po prostu latanie do Rosji jest niebezpieczne - gdyż każdy pilot samolotu wlatujący w rosyjską przestrzeń powietrzną w praktyce stosowanej przez tę instytucję jest niedouczony, a rosyjskie lotniska i służby ruchu lotniczego zawsze na światowym poziomie, przepisy przestrzegane, urządzenia nawigacyjne sprawne i precyzyjne - na kursie i na ścieżce!

  Dopiero teraz po publikacji raportu MAK-u, w sposób brutalny dla powagi i honoru Polski okazało się, że parlamentarna opozycja, w tym między innymi moja skromna osoba (w sprawie katastrofy smoleńskiej złożyłem ponad trzydzieści interpelacji do Premiera Tuska) napiętnowana przez większą część poprawnych politycznie mediów - w swoich bezczelnych oszczerstwach opierała się na faktach. A wiadomo, iż dżentelmeni nie spierają się co do faktów.

  Natomiast bywa często, że fakty spierają się o dżentelmenów, a na to przykładów w ostatnich miesiącach mieliśmy dosyć! Zresztą, co myśleć o rządzie premiera Tuska, który nie znał nawet składu rosyjskiego zespołu ekspertów MAK-u.

  Czytaj także

   Komentarze (18)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jurand

   franta (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 6

   Pan Profesor Nałęcz, pana dokłanie określił, jest pan jak Jurand ze Spychowa nic dodać nic ująć .

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Momy to w rzici!

   rash2ed (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 6

   Panie Polaczek, nie wiem czy Pan wie, ale gówno nas to obchodzi. Z tego, co się orientuję na Śląsku nikt nie dba o to kto był bardziej winny katastrofy. To już nas nudzi! Owszem to była tragedia,...rozwiń całość

   Panie Polaczek, nie wiem czy Pan wie, ale gówno nas to obchodzi. Z tego, co się orientuję na Śląsku nikt nie dba o to kto był bardziej winny katastrofy. To już nas nudzi! Owszem to była tragedia, owszem za Krystyną Bochenek tęsknimy, ale nie zamierzamy się bawić w tą śmieszną grę. Nie chcemy zajmować się mesjaństwem Polaków, ale naszym zaniedbywanym regionem.

   Jak Pan napiszesz coś w sprawie Śląska, nie ma problemu. Ma Pan pole do popisu. PiS na Śląsku powinien
   "mówić" ustawą metropolitarną, bo to on zapoczątkował prace nad nią (woj. Pietrzykowski), a potem nikt tego nie pociągnął. Może Pan skrytykować ministra Grabarczyka o płatne autobany. Może język regionalny? Tematów do wyboru do koloru.

   Zacznijcie się zajmować czymś porządnym, a nie, za przeproszeniem, pie***lcie od roku o tym samym.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   brak honoru

   anna (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 6

   jak Panu nie wstyd..?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Do Polaczka

   egon (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 5

   A kim ty jesteś obejszczańcu? Coś ty zrobił dla Śląska i Polski? Partyjne ciele co z ręki żre i nie ma własnego zdania.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   polaczek

   Stach (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 7

   polaczek ty byles i jestes debilem

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   "Polaczek "

   Slazak (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 10

   Jak czytam ten belkot posla ze Slaska to wstyd mi , ze jestem Slazakiem . Polaczek dla forsy z podkreconym ogonem wrocil do sekty pisowskiej , a teraz swoimi wypowiedziami chce sie przypodobac...rozwiń całość

   Jak czytam ten belkot posla ze Slaska to wstyd mi , ze jestem Slazakiem . Polaczek dla forsy z podkreconym ogonem wrocil do sekty pisowskiej , a teraz swoimi wypowiedziami chce sie przypodobac prezesowi , zeby go umiescil na listach wyborczych . Polaczek to typ sprzedawczyka , specjalista " od siedmiu bolesci " PFU !!!!!!!!!!!!!!!!!zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jest, Jest, Jest...

   OBSERWATOR (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 6

   Wreszcie Pan Poseł K.Kutz może się poczuć usatysfakcjonowany, bo się mu jeden dupowaty Ślązak sam zaanonsował!!!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   polaczek

   Obywatel (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 9

   osioł nie poseł debil jeden

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   debil

   marta (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 7

   Udaje poloczka ,a jest gorszy niz ruski.Cynbał!!!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   i znowu te wulce

   ecik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 8

   jak słyszę te łże-polaczki to już normalnie rzygać się chce

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama