Nielegalne fabryczki tytoniu zlikwidowane przez śląskich...

  Nielegalne fabryczki tytoniu zlikwidowane przez śląskich pograniczników

  Alek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Śląscy pogranicznicy zlikwidowali nielegalne wytwórnie tytoniu
  1/7
  przejdź do galerii

  Śląscy pogranicznicy zlikwidowali nielegalne wytwórnie tytoniu

  Maszyny do cięcia, rozdrabniania i pakowania tytoniu, zgrzewarki i wagi, a także 1037 kilogramów krajanki tytoniowej, 1762 kilogramy suszonych liści tytoniowych i 19860 sztuk papierosów ujawnili śląscy pogranicznicy wspólnie z pracownikami Wywiadu Skarbowego Urzędu Kontroli Skarbowej w Krakowie. Szacunkowa wartość towaru to ponad 1,6 miliona złotych. Gdyby nielegalny towar trafił na rynek skarb państwa straciłby prawie 1,55 miliona złotych z tytułu niezapłaconego podatku.

  Śląscy pogranicznicy zlikwidowali nielegalne wytwórnie tytoniu


  Zlikwidowano 2 nielegalne wytwórnie wyrobów tytoniowych oraz zatrzymano 7 obywateli RP. - W ramach śledztwa prowadzonego przez funkcjonariuszy Śląsko – Małopolskiego Oddziału Straży Granicznej, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Krakowie, ujawniono dwie linie produkcyjne do wytwarzania tytoniu. Do ujawnienia tych wytwórni doszło podczas przeszukań prowadzonych na prywatnych posesjach w Krakowie, Kłaju i Skrzynce - mówi kpt. Katarzyna Walczak, rzecznik prasowy Komendanta Śląsko-Małopolskiego Oddziału Straży Granicznej w Raciborzu.

  Czynności prowadzone były przez funkcjonariuszy Placówki Straży Granicznej w Krakowie-Balicach we współdziałaniu z pracownikami Wywiadu Skarbowego Urzędu Kontroli Skarbowej w Krakowie.

  Oprócz maszyn do cięcia, rozdrabniania i pakowania tytoniu, a także zgrzewarek i wag, ujawnionych zostało 1037 kilogramów krajanki tytoniowej, 1762 kilogramy suszonych liści tytoniowych i 19860 sztuk papierosów. Szacunkowa wartość towaru to ponad 1,6 miliona złotych. Gdyby nielegalny towar trafił na rynek skarb państwa straciłby prawie 1,55 miliona złotych z tytułu niezapłaconego podatku.

  Dodatkowo w trakcie czynności ujawnione zostały narkotyki, amunicja, miecz samurajski, tasak, samochód osobowy z przebitymi numerami VIN oraz etui z podrobioną odznaką policyjną i legitymacją.

  W wyniku tych działań zatrzymanych zostało siedem osób związanych z nielegalną produkcją oraz obrotem wyrobami akcyzowymi. W stosunku do trzech z nich zastosowano dozór policyjny, zakaz opuszczania terytorium RP oraz poręczenie majątkowe, a do pozostałych czterech środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

  Z zebranego materiału dowodowego wynika, iż do tej pory grupa zajmująca się tym procederem wprowadziła na rynek nielegalny towar o szacunkowej wartości 5 milionów złotych - dodaje Katarzyna Walczak.


  *Oceniamy prezydentów miast. Wielki plebiscyt DZ [GŁOSUJ NA TAK LUB NIE]
  *QUIZ DZ: Czy znasz polskie komedie. Cytaty z kultowych filmów. Sprawdź się
  *Miss siatkówki. Jak cheerleaderki zagrzewają siatkarzy do walki w mistrzostwach świata [ZDJĘCIA]
  *Kto ma zagrać na meczu otwarcia stadionu Górnika Zabrze? ZAGŁOSUJ

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama