ZUS w Rybniku zaprasza na Dni Ubezpieczonego

  ZUS w Rybniku zaprasza na Dni Ubezpieczonego

  MOKR

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Dyżur ekspertów w czasie Dni Ubezpieczonego
  1/2
  przejdź do galerii

  Dyżur ekspertów w czasie Dni Ubezpieczonego ©ARC ZUS w Rybniku

  Bezpłatne badania cytologiczne, szkolenia, porady ekspertów, spotkania z pracownikami ZUS w terenie oraz możliwość założenia konta na Platformie Usług Elektronicznych - to tylko część programu przygotowany przez rybnicki ZUS w ramach Dni Ubezpieczonego. Od 6 do 10 października w oddziale ZUS w Rybniku, jak również w podległych mu inspektoratach w Raciborzu, Pszczynie, Wodzisławiu Śląskim i w Tychach odbywać się będą Dni Ubezpieczonego.
  Akcja skierowana jest do wszystkich zainteresowanych swoją przyszłą emeryturą, wpływającymi składkami na ubezpieczenie społeczne, zasadami oskładkowania działalności gospodarczej, informacją na temat członkostwa OFE i ewidencji składek w OFE i na subkoncie, legalnym zatrudnianiem niani oraz możliwością kontaktu z ZUS drogą elektroniczną poprzez Platformę Usług Elektronicznych.

  - Z badań wynika, że my, ubezpieczeni, choć stanowimy najliczniejszą grupę klientów ZUS, to niestety najmniej świadomą swoich praw i obowiązków - mówi Beata Kopczyńska, rzecznik oddziału ZUS w Rybniku.
  - Od 6 października rozpoczynamy akcję „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych", zarówno na miejscu w placówkach ZUS, jak i w terenie, w szkołach i zakładach pracy. Już w poniedziałek, 6 października, zapraszamy wszystkie panie w wieku od 25-59 lat na bezpłatne badanie cytologiczne, które odbywać się będzie w Cytobusie przy budynku ZUS przy ul. Reymonta 2 w Rybniku. Warunkiem skorzystania z badania jest rejestracja telefoniczna pod nr 32 43 91 161 lub emailowa: rzecz.rybnik@zus.pl.

  Również 6 października, o godz. 9, w budynku ZUS przy ul. Jankowickiej 13, odbywać się będzie bezpłatne szkolenie „Członkostwo w OFE, ewidencja składek w OFE i na subkoncie w ZUS". Zapisy na szkolenie pod nr tel. 32 4391 146. We wtorek, 7 października, o tej samej porze, kolejne szkolenia dotyczące funkcjonalności PUE Platformy Usług Elektronicznych.

  W czwartek, 9 października szkolenie nt. „Skutki wykorzystywania zwolnienia lekarskiego niezgodnego z jego celem", a w piątek, 10 października: „Nianie ubezpieczenia społeczne i zdrowotne osób sprawujących opiekę nad dziećmi do lat 3". Wszystkie szkolenia są bezpłatne. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, w celu wzięcia udziału w szkoleniu, należy zapisać się na nie pod nr tel. 32 4391 146.

  Specjalnie dla osób odwiedzających w tych dniach jednostki ZUS przygotowane zostały materiały informacyjne, ulotki oraz poradniki.


  *Oceniamy prezydentów miast. Wielki plebiscyt DZ [GŁOSUJ NA TAK LUB NIE]
  *QUIZ DZ: Czy znasz polskie komedie. Cytaty z kultowych filmów. Sprawdź się
  *Miss siatkówki. Jak cheerleaderki zagrzewają siatkarzy do walki w mistrzostwach świata [ZDJĘCIA]
  *Kto ma zagrać na meczu otwarcia stadionu Górnika Zabrze? ZAGŁOSUJ

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama