Śmierć na strzelnicy w Chorzowie: Śmiertelnych ofiar...

  Śmierć na strzelnicy w Chorzowie: Śmiertelnych ofiar szaleńca mogło być więcej [ZDJĘCIA + WIDEO]

  Kamila Rożnowska

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Śmierć na strzelnicy w Chorzowie
  1/6
  przejdź do galerii

  Śmierć na strzelnicy w Chorzowie ©Dziennik Zachodni

  Śmierć na strzelnicy w Chorzowie: Zginął instruktor. Czy ofiar w Chorzowie mogło być więcej? Na strzelnicy doszło do regularnej wymiany ognia. Nieoficjalnie mówi się też, że 25-latek planował kolejną strzelaninę w miejscu publicznym. Oto ustalenia śledztwa.
  Śmierć na strzelnicy w Chorzowie. Skończyło się na jednej ofierze śmierelnej, mogłoby być zdecydowanie więćej.

  Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu sprawcy strzelaniny w Chorzowie. 25-latek, który zastrzelił instruktora na chorzowskiej strzelnicy, trafił do szpitala przy areszcie.

  CZYTAJ WIĘCEJ O SZCZEGÓŁACH TRAGEDII NA STRZELNICY W CHORZOWIE. ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ I WIDEO


  Sprawca będzie odpowiadał najprawdopodobniej za zabójstwo połączone z rozbojem.  - Teraz to kwestia przyjęcia ostatecznej kwalifikacji czynu - tłumaczy Andrzej Sikora z chorzowskiej Prokuratury Rejonowej. Ponadto 25-latkowi postawiono również zarzut usiłowania zabójstwa właściciela strzelnicy.

  Od tego, czy zastrzelenie 46-letniego instruktora, emerytowanego policjanta, zostanie uznane za zabójstwo czy zabójstwo z rozbojem, uzależniony jest minimalny okres kary więzienia, która grozi teraz 25-letniemu mężczyźnie. W przypadku samego zabójstwa do więzienia może trafić na okres nie krótszy niż 8 lat, natomiast jeśli to zabójstwo zostanie połączone z rozbojem - wówczas minimalny okres kary wyniesie od 12 lat. Jednak czyn popełniony przez 25-latka zagrożony jest nawet dożywociem.
  W czwartek wieczorem poznaliśmy wstępne wyniki sekcji zwłok ofiary szaleńca. Wykazały one dwanaście ran postrzałowych w ciele mężczyzny, którego zgon nastąpił z powodu urazu wielu narządów wewnętrznych.

  Jak wynika z ustaleń prokuratorskich, instruktor upadł na ziemię już po pierwszym strzale oddanym w jego kierunku. Mimo tego sprawca strzelał do niego jeszcze kilkanaście razy.

  Przypomnijmy, że śmiertelne strzały padły w środę ok. godz. 15. Wcześniej jednak 25-latek spędził na strzelnicy blisko dwie godziny. W tym czasie korzystał również z pomocy instruktora. Zaatakował dopiero w momencie, gdy w pomieszczeniu strzeleckim został sam ze swoją ofiarą.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   co ten śmieć

   yorguś (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5

   scyzoryk yeb... ! tu robił? wypuście go na wolność!!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama