Ważne
  Pielgrzymka policjantów: Policjanci spotkają się na Jasnej...

  Pielgrzymka policjantów: Policjanci spotkają się na Jasnej Górze

  Sonia Cichoń

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Dziś spotkanie policjantów na Jasnej Górze
  1/4
  przejdź do galerii

  Dziś spotkanie policjantów na Jasnej Górze ©ARC Śląska Policja

  Dziś obchodzimy święto św. Michała Archanioła, patrona policji. W związku z tym w Klasztorze Jasnogórskim już po raz 13. odbędą się Jasnogórskie Spotkania Środowiska Policyjnego.
  W uroczystościach mają uczestniczyć wszystkie garnizony Policji z całego kraju. Przybędzie także Komendant Główny Policji Generalnym Inspektor Marek Działoszyński. Zbiórkę pielgrzymów zaplanowano o godzinie 11:30 na Placu Biegańskiego w Częstochowie. Około 12.15 nastąpi wymarsz kolumny policjantów i innych uczestników spotkania. Ok. 12:45 przedstawiciele złożą kwiaty i zapalą znicze przed pomnikiem Błogosławionego Jerzego Popiełuszki. W dalszej kolejności uczestniczyć będą w uroczystym apelu z okazji 74 rocznicy Zbrodni Katyńskiej.

  O godzinie 13:15 na Jasnogórskich Błoniach odprawiona zostanie msza święta koncelebrowana przez Księdza Biskupa Józefa Guzdka - Delegata Konferencji Episkopatu Polski do spraw Duszpasterstwa Policji. Po niej pielgrzymka przejdzie pod płaskorzeźbę Gloria Victis, gdzie pątnicy oddadzą cześć poległym i zamordowanym policjantom oraz modlić się będą się w intencji Policji przed cudownym obrazem Matki Boskiej Jasnogórskiej Królowej Polski.

  O godzinie 15:15 nastąpi część artystyczna - w Sali Ojca Kordeckiego odbędzie się koncert w wykonaniu Chóru Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.


  *Oceniamy prezydentów miast. Wielki plebiscyt DZ [GŁOSUJ NA TAK LUB NIE]
  *QUIZ DZ: Czy znasz polskie komedie. Cytaty z kultowych filmów. Sprawdź się
  *Miss siatkówki. Jak cheerleaderki zagrzewają siatkarzy do walki w mistrzostwach świata [ZDJĘCIA]
  *Kto ma zagrać na meczu otwarcia stadionu Górnika Zabrze? ZAGŁOSUJ

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Obywatel

   Bezbronny (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Ale jaja! Policja zamiast strzec ładu, porządku i bezpieczeństwa na ulicach pędzi na Jasną Górę aby siły nadprzyrodzone przejęły obowiązki służbowe!!!! Ciekawe kto finansuje taką pielgrzymkę, ile...rozwiń całość

   Ale jaja! Policja zamiast strzec ładu, porządku i bezpieczeństwa na ulicach pędzi na Jasną Górę aby siły nadprzyrodzone przejęły obowiązki służbowe!!!! Ciekawe kto finansuje taką pielgrzymkę, ile kosztuje taka impreza skoro Policja narzeka, że nie ma pieniędzy na sprzęt i inne urządzenia, jak również kasy na zwiększenie etatów, a stać ją na odrywanie funkcjonariuszy od codziennych zadań służbowych. No wiadomo katechetka Ministrem Spraw Wewnętrznych to niedługo zamiast pałek Policjanci będą chodzić w komżach i z krzyżami po ulicach, aby nawracać przestępców i innych złoczyńców, a wszystko za nasze podatki i pieniądze. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Czestochowa

   dziecko wojny (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

   Jak juz chcieli pielgrzymowac to mogli ale bez mundurow i broni palnej.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   JP

   G•T (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

   ACAB

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama