Górnik Zabrze – Lechia Gdańsk 2:2 Jesteśmy źli - Dankowski...

Górnik Zabrze – Lechia Gdańsk 2:2 Jesteśmy źli - Dankowski [ZDJĘCIA + OPINIE + OCENA MECZU GÓRNIKA]

Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk 2:2
    1/65

Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk 2:2 ©Lucyna Nenow

W meczu 10. kolejki ekstraklasy Górnik Zabrze zremisował z Lechią Gdańsk 2:2 (1:0). Bramki strzelili: dla Górnika - Mariusz Magiera (30) i Wojciech Łuczak (79); dla Lechii - Antonio Colak (48, 64)
    Górnik Zabrze zremisował z Lechią Gdańsk 2:2

Goście po zwolnieniu Joaquima Machado tymczasowo prowadzeni są przez Tomasza Untona. Przymierzany na ławkę Lechii Tomasz Hajto zasiadł na trybunach stadionu przy Roosevelta. Spotkanie obserwował też trener Ruchu Jan Kocian - w sobotę w Chorzowie są przecież Wielkie Derby Śląska.

ZOBACZ KONIECZNIE:
    MECZE EKSTRAKLASY W DZIENNIKU ZACHODNIM

Górnik zagrał bez swego snajpera Mateusza Zachary, który pozostał na rezerwie. Trener Józef Dankowski wytłumaczył, że Zachara ma drobny uraz mięśnia dwugłowego.

ŚLĄSKA STREFA KIBICA, CZYLI KTO Z KIM TRZYMA

W pierwszej połowie atakowała Lechia, ale to Górnik objął prowadzenie za sprawą błędu Mateusza Bąka. Z 30 metrów uderzył Mariusz Magiera, a bramkarz Lechii tak łapał piłkę, że wkręcił ją sobie do bramki.

CO WIESZ O GÓRNIKU ZABRZE?
    KLIKNIJ I ROZWIĄŻ QUIZ O GÓRNIKU ZABRZE

W 40. minucie powinno być 1:1, ale Stojan Vranjes z pięciu metrów uderzył z woleja Panu Bogu w okno.

- Nie ma co gadać, przy straconej bramce to był mój błąd. Jednak mieliśmy swoje okazje, dlatego możemy się jeszcze podnieść – stwierdził w przerwie Bąk.