Startuje Tydzień Ruchu. Możesz wygrać wycieczkę do Rzymu...

  Startuje Tydzień Ruchu. Możesz wygrać wycieczkę do Rzymu WIDEO

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Tydzien ruchu

  Tydzien ruchu ©Tydzien ruchu

  W poniedziałek, 29 września, startuje ogólnopolska akcja Tydzień Ruchu, realizowana w ramach europejskiej kampanii MOVE Week.
  Tydzien ruchu

  Tydzien ruchu ©Tydzien ruchu

  Dzisiaj startuje ogólnopolska akcja Tydzień Ruchu, realizowana w ramach europejskiej kampanii MOVE Week. Jej celem jest próba rozruszania jak największej liczby Polaków poprzez szereg inicjatyw lokalnych, przygotowanych przez regionalnych animatorów sportu. Organizatorzy przekonują, iż nawet najdrobniejsza forma aktywności fizycznej wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie, stąd zachęta do ruchu dla wszystkich - niezależnie od wieku i statusu społecznego.

  Akcja potrwa do 5 października, a spis wszystkich wydarzeń dostępny jest na stronie www.poland.moveweek.eu.

  Od poniedziałku do niedzieli w wielu regionach naszego kraju odbywać się będą festyny, pikniki, treningi i zajęcia rekreacyjne. Wspólny trening z Pawłem Fajdkiem i Jackiem Wszołą w Zamościu, nurkowy piknik w Warszawie, mini-maraton w dowolnym stylu w Bełchatowie, rozgrywki frisbee we Wrocławiu czy marsze nordic walking w Przylesiu to tylko część atrakcji w ramach wielkiego święta aktywności w Polsce.

  W województwie śląskim Tydzień Ruchu odbywa się m.in. w Lelowie, Zabrzu, Toszku, Bieruniu, Sosnowcu, Knurowie,

  ZOBACZ PEŁNĄ LISTĘ IMPREZ:
  TYDZIEŃ RUCHU W WOJEWÓDZTWIE ŚLĄSKIM
  Aktywny znaczy zdrowy
  W tym roku odbędzie się już trzecia edycja akcji, a Polska włącza się do niej po raz drugi z rzędu. Dwanaście miesięcy temu w naszym kraju odbyło się blisko 130 wydarzeń, w których wzięło udział 25 tysięcy ludzi. Był to jeden z najlepszych wyników w Europie. Uczestnicy angażowali się w lokalne przedsięwzięcia m.in.: biegi, przejażdżki rowerowe, spacery nordic walking.

  – Poprzez Tydzień Ruchu chcemy aktywować wszystkich ludzi, bez względu na wiek i miejsce zamieszkania. Szczególnie zależy nam na tych, którzy większą część dnia spędzają na kanapie przed telewizorem. Czas na dynamiczną przerwę. Aby wziąć udział w akcji nie trzeba pieniędzy, wystarczą dobre chęci – tłumaczy Jakub Kalinowski z Fundacji V4Sport, organizującej projekt w naszym kraju.

  Organizator najciekawszej inicjatywy w trakcie Tygodnia Ruchu wygra wyjazd do Rzymu. O zwycięstwie przesądzą głosy internautów. Partnerem projektu jest Ministerstwo Sportu i Turystyki.


  *Oceniamy prezydentów miast. Wielki plebiscyt DZ [GŁOSUJ NA TAK LUB NIE]
  *QUIZ DZ: Czy znasz polskie komedie. Cytaty z kultowych filmów. Sprawdź się
  *Miss siatkówki. Jak cheerleaderki zagrzewają siatkarzy do walki w mistrzostwach świata [ZDJĘCIA]
  *Kto ma zagrać na meczu otwarcia stadionu Górnika Zabrze? ZAGŁOSUJ

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama