Szpital Polsko-Amerykańskich Klinik Serca w Wodzisławiu już...

  Szpital Polsko-Amerykańskich Klinik Serca w Wodzisławiu już otwarty [ZDJĘCIA]

  Arkadiusz Biernat

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Szpital Polsko-Amerkańskich Klinik Serca w Wodzisławiu Śląskim otwarty
  1/36
  przejdź do galerii

  Szpital Polsko-Amerkańskich Klinik Serca w Wodzisławiu Śląskim otwarty ©Arek Biernat

  Klinika PAKS w Wodzisławiu Śl. już oficjalnie otwarta. Po godz. 10 przecięto wstęgę nowej placówki w mieście, gdzie leczone będą choroby układu krążenia. Zobaczcie zdjęcia z otwarcia.

  Klinika PAKS w Wodzisławiu już otwarta  W tej chwili w Wodzisławskim Centrum Sercowo - Naczyniowym przyjmuje 5 lekarzy (3 kardiologów i 2 chirurgów naczyniowych). Docelowo nowy ośrodek PAKS w Wodzisławiu Śląskim będzie dysponować 34 miejscami dla pacjentów na dwóch oddziałach: kardiologicznym i chirurgii naczyniowej.

  Placówka zostanie wyposażona w nowoczesny blok operacyjny składający się z dwóch sal.
  Pierwsza przewidziana jest do wykonywania zabiegów klasycznych chirurgii naczyniowej, a druga do zabiegów endowaskularnych. Dodatkowo placówka będzie dysponować 4 łóżkowym Oddziałem Intensywnej Opieki Medycznej (OIOM) oraz 6 łóżkowym Oddziałem Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego (OINK ). To jednak jest uzależnione od kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Być może będzie to już możliwe w przyszłym roku. Dzięki niemu z usług placówki bezpłatnie mogliby korzystać mieszkańcy powiatu wodzisławskiego.

  - Jak tylko NFZ ogłosi konkurs na świadczenie usług z zakresu kardiologii i chirurgii naczyniowej, to wtedy w ciągu sześciu tygodni jesteśmy w stanie cały sprzęt i wyposażenie ściągnąć i zainstalować – zapewnia Jacenty Drópiewski, członek zarządu grupy AHP ds. inwestycji.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   I co bedzie ?

   Ben (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 3

   Największe zasługi w otwarciu tego obiektu na pewno miał prezydent Kieca ha ha ha ha ha ha teraz nie wiem co sobie przypisze park rozrywki ale chyba nie bo tutaj jest 2 miesięczny POślizg czy ta...rozwiń całość

   Największe zasługi w otwarciu tego obiektu na pewno miał prezydent Kieca ha ha ha ha ha ha teraz nie wiem co sobie przypisze park rozrywki ale chyba nie bo tutaj jest 2 miesięczny POślizg czy ta klinika ? Wybory nie długo czasu mało na plakaty !zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama