14 miast walczy o darmową autostradę na Górnym Śląsku

  14 miast walczy o darmową autostradę na Górnym Śląsku

  Małgorzata Węgiel

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Autostrada A4

  Autostrada A4 ©Mikołaj Suchan

  Nie chcemy płacić za przejazd autostradą - deklarują internauci i podpisują się pod protestem, jaki zamieściliśmy na www.dziennikzachodni.pl/polecamy. A dzisiaj 14 miast wysyła w tej sprawie petycję.
  Autostrada A4

  Autostrada A4 ©Mikołaj Suchan

  Zobacz najświeższe informacje drogowe
  Na serwisie społecznościowym Facebook grupa pod nazwą Darmowe autostrady na Śląsku ma już kilkadziesiąt członków, którzy chcą by z ich akcji rozwinął się prawdziwy ruch społeczny. Członkowie grupy deklarują, że jeśli zajdzie potrzeba są gotowi urządzić pikietę pod ministerstwem.

  ZAPROTESTUJ PRZECIWKO PŁATNYM AUTOSTRADOM NA ŚLĄSKU - PODPISZ PROTEST
  A tymczasem niezależnie od tego ruchu Górnośląski Związek Metropolitarny, w imieniu 14 miast na prawach powiatu, w tym Bytomia, Chorzowa, Gliwic, Dąbrowy Górniczej, Jaworzna, Katowic, Mysłowic, Piekar Śląskich, Rudy Śląskiej, Siemianowic Śląskich, Sosnowca, Świętochłowic, Tychów i Zabrza wysyła w czwartek wniosek w sprawie zmiany zapisów w projekcie rządowego rozporządzenia, które określa jako niepłatne jedynie te odcinki autostrad między gliwickim węzłem Sośnica a węzłem w Bytomiu na A1 oraz między węzłem Gliwice Kleszczów a węzłem Katowice Murckowska na A4.

  Wnioskodawcy, chcą by bezpłatny był przejazd na terenie całej aglomeracji tj. na A1 między węzłem Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach i węzłem Gliwice Sośnica, oraz na A4 między węzłem Kleszczów a węzłem Brzęczkowice. W środę wniosek podpisał przewodniczący zarządu GZM - prezydent Katowic Piotr Uszok.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jak do Ostravy ?

   Honza (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 2

   Place np. z Belku do Lazisk Rybnickich i co dalej ,gdzie kupic naklejke i gdzie mam to kleic na srodku autostrady i po jakiego mi naklejka na tydzien jak chce za kilka godin wrocic ?.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama