Co dalej z posłami, którzy opuścili Twój Ruch? Armand...

  Co dalej z posłami, którzy opuścili Twój Ruch? Armand Ryfiński: Powstanie nowa partia liberalna

  Dorota Kowalska

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Nowa partia liberalna? Dlaczego nie! Byli już politycy Twojego Ruchu zamierzają stworzyć kolejny byt na scenie politycznej. Pytanie, kto na niego czeka.
  Armand Ryfiński zapowiedział start w wyborach na urząd prezydenta Częstochowy

  Armand Ryfiński zapowiedział start w wyborach na urząd prezydenta Częstochowy ©Piotr Ciastek/Polskapresse

  Wszystko wydaje się jasne: grupa posłów, która z dnia na dzień opuściła Janusza Palikota, ma jednak szczegółowy plan działania. Zdradził go Armand Ryfiński. - Nowa partia liberalna powstanie - zapowiedział na antenie Polsat News. - Chcą ją założyć byli posłowie Twojego Ruchu - dodał polityk. Jaki będzie charakter nowego ugrupowania? - Raczej liberalny zarówno pod względem gospodarczym, jak i światopoglądowym - tłumaczył Ryfiński. - Myślę, że będzie bardzo bliski korzeniom powstania Ruchu Palikota. My od tych ideałów nie uciekamy, my uciekamy od tego dysonansu, który powstał - dodał były już partyjny kolega Janusza Palikota.
  Byli posłowie Twojego Ruchu muszą mieć pomysł na siebie. Inaczej przepadną

  Chęci i zapał więc są, pytanie, na ile pomysł utworzenia nowej partii na scenie politycznej spodoba się wyborcom. Z Ruchu Palikota odeszło w ostatni piątek 12 posłów, ale niektórzy z nich, na razie wprawdzie tylko nieoficjalnie, wyrazili chęć wstąpienia do Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Na placu boju pozostaje więc niewielka garstka uciekinierów. Inna rzecz, że - co pokazują losy Twojego Ruchu, ale także Solidarnej Polski czy Polski Razem Jarosława Gowina - nowe ugrupowania nie mają lekko. Eksperci, ale też sami politycy od dawna podnoszą, że bardzo trudno nowym bytom zaistnieć na scenie politycznej. Wydaje się więc mało prawdopodobne, aby nowa partia, która pewnie będzie podobna do Twojego Ruchu sprzed trzech lat, porwała wyborców, tym bardziej że do najbliższych wyborców zostało bardzo mało czasu.

  Bardziej prawdopodobny wydaje się więc scenariusz, że byli już posłowie Twojego Ruchu dołączą, przynajmniej tuż przed wyborami, do istniejących już ugrupowań. Obok Sojuszu Lewicy Demokratycznej są jeszcze Platforma Obywatelska i Polskie Stronnictwo Ludowe, chociaż trudno sobie wyobrazić, żeby nawet w tych partia odnaleźli się ze swoimi poglądami byli już politycy Twojego Ruchu. Niektórzy z nich próbują szczęścia w wyborach samorządowych. I tak wspomniany już wyżej Armand Ryfiński zapowiedział start w wyborach na urząd prezydenta Częstochowy, ponoć został o to poproszony przez komitet Wolne Miasto Częstochowa. "To komitet powołany przez społeczników, ludzi, którym na sercu leży dobro tego miasta" - zapewnił Ryfiński.

  Byli politycy Twojego Ruchu muszą szybko znaleźć na siebie pomysł. Bo wydaje się, że z polityką nie zamierzają się żegnać.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama