Aquapark w Tychach wybuduje Mostostal Warszawa. Cena 93,2...

  Aquapark w Tychach wybuduje Mostostal Warszawa. Cena 93,2 mln zł

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Aquapark w Tychach - wizualizacje
  1/2
  przejdź do galerii

  Aquapark w Tychach - wizualizacje ©ARC

  Aquapark w Tychach ma powstać za 93,2 mln zł. Wybuduje go Mostostal Warszawa, który wygrał przetarg. Aquapark w Tychach ma być gotowy wiosną 2017 r.
  Mostostal Warszawa najtańszy w przetargu na aquapark w Tychach

  Do wiosny 2017 r. w Tychach ma powstać aquapark, zasilany w energię dzięki biogazowi z miejscowej oczyszczalni ścieków. Najniższą ofertę w przetargu na jego budowę złożył Mostostal Warszawa, który chce wybudować obiekt za niespełna 93,2 mln zł netto.

  O wtorkowym otwarciu ofert w postępowaniu przetargowym na wybór generalnego wykonawcy poinformował inwestor - Regionalne Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej (RCGW) w Tychach. Wpłynęło pięć ofert, z których trzy mieściły się w założonym budżecie. Różnica w kosztach między najtańszą a najdroższą ofertą wyniosła 15 proc.

  Kolejną najtańszą, obok zwycięskiej, ofertę, złożyło konsorcjum Warbudu i firmy Mercury Engineering Polska – na ponad 94,7 mln zł. Najdroższa oferta opiewała na blisko 108 mln zł.

  Oferenci mogą jeszcze złożyć odwołania. Prezes RCGW Zbigniew Gieleciak poinformował PAP, że umowa z wykonawcą powinna zostać podpisana jesienią, prawdopodobnie w listopadzie. Od tego czasu firma będzie miała 29 miesięcy na realizację. Prace mają ruszyć zimą. Aquapark ma być otwarty wiosną 2017 r.

  50 mln zł na budowę ma pochodzić z przewidzianego na 10 lat programu obligacji (ich oprocentowanie ma wynieść 2,93 proc. rocznie); agentem emisji ma być bank Pekao SA. Inwestor zawarł też z samorządem umowę rekompensaty, gwarantującą stabilność finansową przedsięwzięcia - w ramach tej umowy miasto powierzy spółce jedno ze swoich ustawowych zadań w zakresie sportu i rekreacji. Pozostała część to środki własne inwestora.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama