Szału ni ma, czyli Mam talent! po jaworznicku

  Szału ni ma, czyli Mam talent! po jaworznicku

  Magdalena Nowacka

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Pod dość przewrotną nazwą Szału ni ma odbyły się eliminacje do konkursu talentów w Jaworznie. Impreza organizowana przez Młodzieżowy Dom Kultury, ZS nr 1 i Aleksandra Turę wzorowana jest na telewizyjnym programie Mam talent!
  Na pomysł jaworznickiego konkursu wpadło dwóch uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jaworznie. Do konkursu zgłosiło się dziesięć tzw. podmiotów wykonawczych (osoby pojedyncze i zespoły).

  Biorąc pod uwagę specyfikę zabawy, zdaniem organizatorów, to i tak sporo. Zwłaszcza, że to pierwsza edycja. Kandydaci swoje talenty prezentowali przed czteroosobowym jury, którego zadaniem było wyłonić grupę mającą zaprezentować się w finale. Nie brakowało dodatkowych pytań i spontanicznych komentarzy poszczególnych występów.

  - Najmłodsza uczestniczka chodzi do przedszkola, najstarsi to młodzież z ostatnich klas szkół średnich - mówi Maciej Talaga, jeden z jurorów. - Każdy z sędziów zajmuje się inną dziedziną, ale pod uwagę braliśmy szczerość, uczciwość i oryginalność występu. Praktycznie każdy z uczestników nas zachwycił. Byli tancerze, wokaliści, kabaret, sportowcy, plastycy - wylicza.

  Do finału dostali się Zuzanna Lach (śpiew), Dawid Ziomek (żonglerka piłką nożną), Damian Cetera (taniec dyskotekowy), Patrycja Łajczak (śpiew) i Amanda Burzawa (rysunek). Te osoby kolejne dni poświęcą na przygotowanie się do występu 27 stycznia o godzinie 10. Oczywiście każdy z nich będzie miał nowe zadania do wykonania. Na przykład młoda rysowniczka będzie wykonywała portret szefa MDK.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama