Tydzień Ruchu: Bądź aktywny, może wygrasz wycieczkę

  Tydzień Ruchu: Bądź aktywny, może wygrasz wycieczkę

  Stefan Kowlaski

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Tydzień Ruchu: Bądź aktywny, może wygrasz wycieczkę

  ©poland.moveweek.eu

  29 września w Lelowie, a wkrótce w Knurowie, Kotulinie, Toszku, Zabrzu, Bieruniu, Sosnowcu imprezy z okazji Tygodnia Ruchu.
  Tydzień Ruchu: Bądź aktywny, może wygrasz wycieczkę

  ©poland.moveweek.eu

  29 września wystartowała ogólnopolska akcja Tydzień Ruchu, realizowana w ramach europejskiej kampanii MOVE Week. Jej celem jest próba rozruszania jak największej liczby Polaków poprzez szereg inicjatyw lokalnych, przygotowanych przez regionalnych animatorów sportu. Organizatorzy przekonują, iż nawet najdrobniejsza forma aktywności fizycznej wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie, stąd zachęta do ruchu dla wszystkich - niezależnie od wieku i statusu społecznego. Akcja potrwa do 5 października, a spis wszystkich wydarzeń dostępny jest na stronie poland.moveweek.eu/.

  Od poniedziałku do niedzieli w wielu regionach naszego kraju odbywać się będą festyny, pikniki, treningi i zajęcia rekreacyjne. Wycieczka trasami rowerowymi Zagłębia Dąbrowskiego, turniej siatkówki w Kotulinie, piłki nożnej dla dziewcząt w Zabrzu - to tylko część atrakcji w ramach wielkiego święta aktywności w Polsce.

  - Poprzez Tydzień Ruchu chcemy aktywować wszystkich ludzi, bez względu na wiek i miejsce zamieszkania. Szczególnie zależy nam na tych, którzy większą część dnia spędzają przed telewizorem. Czas na dynamiczną przerwę. Aby wziąć udział w akcji, nie trzeba pieniędzy, wystarczą dobre chęci - tłumaczy Jakub Kalinowski z Fundacji V4Sport, organizującej projekt w naszym kraju.

  Organizator najciekawszej inicjatywy w trakcie Tygodnia Ruchu wygra wyjazd do Rzymu. O zwycięstwie przesądzą głosy internautów.


  *Oceń swojego burmistrza i porównaj go z innymi [PLEBISCYT DZ]
  *Odrażające morderstwo w Radziechowach. Studentka z Krakowa zadźgana
  *QUIZ DZ: Czy znasz polskie komedie. Cytaty z kultowych filmów. Sprawdź się
  *W Katowicach sala do sekcji zwłok jak w Kościach [ZDJĘCIA]

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama