Elżbieta Bieńkowska na przesłuchaniu LIVE + WIDEO Bierzmy...

  Elżbieta Bieńkowska na przesłuchaniu LIVE + WIDEO Bierzmy się do roboty [PRZESŁUCHANIE BIEŃKOWSKIEJ]

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Elżbieta Bieńkowska na przesłuchaniu
  1/6
  przejdź do galerii

  Elżbieta Bieńkowska na przesłuchaniu

  Przesłuchanie Elżbiety Bieńkowskiej NA ŻYWO + WIDEO Elżbieta Bieńkowska, kandydatka na komisarz ds. rynku wewnętrznego, przemysłu i przedsiębiorczości, odpowiada dzisiaj na pytania w Parlamencie Europejskim. - Chcę się skupić na real ekonomii, zbalansowanej społecznie i ekonomicznie - mówi Elżbieta Bieńkowska ZOBACZ TERAZ po polsku.
  W Parlamencie Europejskim trwają przesłuchania kandydatów na nowych unijnych komisarzy. Na pytania eurodeputowanych z komisji odpowiadać Elżbieta Bieńkowska, kandydatka na komisarz ds. rynku wewnętrznego, przemysłu i przedsiębiorczości.

  W skład nowej Komisji Europejskiej ze wszystkich krajów Unii wybieranych jest 27 komisarzy. Każdemu z nich przyznawana jest jedna teka, tzw. portfolio. Pełny skład KE musi zostać zatwierdzony przez Parlament Europejski.


  Jakie pytania padną w stronę Elżbiety Bieńkowskiej? To już wiadomo, bo przyszła pani komisarz dostała je na piśmie, aby mogła się przygotować. Ale oczywiście zawsze mogą się pojawić pytania dodatkowe i podchwytliwe.

  O co będą pytać Elżbietę Bieńkowską? Tajemnice zdradza Jerzy Buzek, eurodeputowany, który prowadzi dzisiejsze przesłuchanie Bieńkowskiej.

  ZOBACZ TUTAJ:
  BUZEK PRZESŁUCHA BIEŃKOWSKĄ NA KOMISARZA

  KLIKNIJ I ZOBACZ:
  PRZESŁUCHANIE ELŻBIETY BIEŃKOWSKIEJ W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM
  BEZPOŚREDNIA TRANSMISJA


  Elżbieta Bieńkowska w swojej przemowie zapowiedziała wspieranie małych i średnich przedsiębiorstw oraz wspieranie rynku wewnętrznego. Bieńkowska uważa, że Komisja Europejska musi się skoncentrować na sektorach, w których jest potencjał, chce zwalczać bariery na rynku usług, wprowadzić zasadę wzajemnej uznawalności dyplomów.  Elżbieta Bieńkowska stwierdziła, że swobody gospodarcze są nie do pogodzenia ze sprawiedliwością społeczną i w kwestii tej należy szukać delikatnej równowagi. Bieńkowska przyznała, że jest zainteresowana gospodarką społeczną. Stwierdziła, że przemysł musi inwestować w innowacyjność i modernizację. Powiedziała, że ważne, aby przepisy były proste i skuteczne. Zdaniem Bieńkowskiej ważne jest również, aby chronić zdrowie publiczne, bo bezpieczeństwo i zdrowie naszych obywateli jest najważniejsze. Elżbieta Bieńkowska zapowiedziała, że w roku 2015 zaproponowana zostanie mapa drogowa działań, które będą wspierać przemysł.

  Elżbieta Bieńkowska stwierdziła, że przepisy unijne powinny być proste i mam nadzieję, że tak się stanie. Jeśli chodzi o dostęp małych i średnich przedsiębiorstw do finansowania, zapewniła, że będzie używać wszystkich metod, żeby ten dostęp dla takich przedsiębiorstw poprawić. Była minister stwierdziła, że z problemem korupcji można walczyć przez dobrą administrację. Jej zdaniem pieniądze publiczne powinny być transparentne na każdym etapie. Bieńkowska powiedziała także, że różnice w regulacji zawodów mogą prowadzić do barier w przepływie pracowników. Jej zdaniem, nie ma wspólnego rynku bez wdrażania wspólnego rynku w sektorach towarów i usług.

  Zapowiedziała, że jednym z jej podstawowych celów będzie wdrożenie dyrektywy usługowej. Co do przemysłu, Bieńkowska zapewniła, że będzie się zajmowała wszystkimi sektorami gospodarki, bo potrzebny jest każdy z nich od przemysłu stalowego do turystyki. - Mówię krótko, ale działam bardzo skuteczne - odpowiedziała jednemu z europosłów.

  Dzisiejsze przesłuchanie Elżbiety Bieńkowskiej rozpoczęło się po godz. 13:30 a zakończyć ma o godz. 16:30. Pierwszym etapem wysłuchania kandydatów jest etap pisemny - pięć pytań. Kolejny krokiem są przesłuchanie przed komisjami, w zależności od tego, czym przyszły komisarz ma się zajmować. Przesłuchania trwają 3 godziny.

  Parlament Europejski ma 24 godziny na ocenę komisarza. Może zażądać dalszej, pisemnej informacji. Następnie raporty ws. kandydatów trafiają do Konferencji Przewodniczących Parlamentu Europejskiego, która zamyka przesłuchanie. Kolejnym krokiem jest projekt rezolucji ze składem Komisji Europejskiej i głosowanie PE.


  *Oceniamy prezydentów miast. Wielki plebiscyt DZ [GŁOSUJ NA TAK LUB NIE]
  *Oceń swojego burmistrza i porównaj go z innymi [PLEBISCYT DZ]
  *Odrażające morderstwo w Radziechowach. Studentka z Krakowa zadźgana
  *QUIZ DZ: Czy znasz polskie komedie. Cytaty z kultowych filmów. Sprawdź się
  *W Katowicach sala do sekcji zwłok jak w Kościach [ZDJĘCIA]

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Na ,,,chaju,,,,to sa i byli ,,,,politycy,,,zawsze,

   imc, (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Problem w tym,,ze dopiero kleska powojenna ich rozlicza.

   Popieram Zintegrowana Europe Regionow,,,i Europe jako panstwo Federalne.

   Obecny etap Unii Europejskiej powinien do tego prowadzic....rozwiń całość

   Problem w tym,,ze dopiero kleska powojenna ich rozlicza.

   Popieram Zintegrowana Europe Regionow,,,i Europe jako panstwo Federalne.

   Obecny etap Unii Europejskiej powinien do tego prowadzic.

   Obawiam sie jednak ,ze ,,,chajowe rozpasanie politykow,,,,pod naciskiem starej struktury panstw i falszywego pojecia patriotyzmu doprowadzi do jej rozpadu.

   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Niy dej sie dzioucha!

   Francik Posypa (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   Szczynccie, co te "przesuchanie" niy je we Polcce.
   Bo fto wjy, mozno by ftedy jyj wybjyli zymby, abo odbjyli nyry - jak mojymu ujkowi, jak przijechol ot Andersa nazot do Starego Chorzowa (taki bol...rozwiń całość

   Szczynccie, co te "przesuchanie" niy je we Polcce.
   Bo fto wjy, mozno by ftedy jyj wybjyli zymby, abo odbjyli nyry - jak mojymu ujkowi, jak przijechol ot Andersa nazot do Starego Chorzowa (taki bol patriota)!zwiń

   Zdjęcie autora komentarza
   BUSEK

   fajla11

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   MO POPARCIE BUSKA-

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   bujno wyobraznia tak jak z prowincji

   UE pracujacy (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4

   Ta baba jakoś troocha dziwaczno tak jagby była na chaju.UE to nie Rzady PO w Polsce wszystkich ustawia ciekawe jak bedzie dalej.Po czyna Ją poznammy gadać mozna dużo tak jak Kopacz za 12 lat tego...rozwiń całość

   Ta baba jakoś troocha dziwaczno tak jagby była na chaju.UE to nie Rzady PO w Polsce wszystkich ustawia ciekawe jak bedzie dalej.Po czyna Ją poznammy gadać mozna dużo tak jak Kopacz za 12 lat tego nie zrobi co obiecala.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama