Ważne
  700 osób w mundurach, w tym weterani, na 18. Biegu o Nóż...

  700 osób w mundurach, w tym weterani, na 18. Biegu o Nóż Komandosa

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Bieg o Nóż Komandosa (zdjęcia archiwalne)
  1/5
  przejdź do galerii

  Bieg o Nóż Komandosa (zdjęcia archiwalne) ©arc

  Ponad 700 przedstawicieli służb mundurowych - m.in. wojska, policji i straży pożarnej - rywalizować będzie w piątek w 18. Biegu o Nóż Komandosa, uchodzącym za jedną z najtrudniejszych imprez przełajowych. Po raz pierwszy startować będą weterani ranni w misjach.
  Uczestnicy tego nietypowego biegu muszą pokonać trasę w pełnym umundurowaniu - polowym lub ćwiczebnym, koniecznie w butach o wojskowym kroju z minimum osiemnastocentymetrową cholewką.

  - W tym roku mamy rekordową liczbę ponad 700 osób. Dotychczas nie mieliśmy limitu startujących, ale zastanawiamy się, czy w przyszłym roku nie będziemy zmuszeni go wprowadzić - powiedział wiceprezes Wojskowego Klubu Biegacza "Meta" w Lublińcu Zbigniew Rosiński.


  Jak podkreślił, w tegorocznej edycji po raz pierwszy startować będą żołnierze weterani misji poszkodowani poza granicami kraju. Wśród uczestników będzie także jedna osoba niewidoma.

  Mężczyźni pobiegną na dystansie 10 km, kobiety na trasie o połowę krótszej - 5 km. Wszyscy startują w kategorii "open" - bez podziału na wiek.

  - Trasa początkowo wiedzie po leśnych drogach i duktach gdzie stawka biegaczy się rozciąga. Potem w trudnym terenie już w mniejszych grupkach lub pojedynczo następuje ostateczna weryfikacja kondycji i możliwości. Kobiety mają do pokonania te ostatnie, najcięższe kilometry - wyjaśnia wiceprezes "Mety".

  Imprezie rozgrywanej w Lublińcu towarzyszy festyn i biegi dla dzieci. - Bieg o Nóż Komandosa to doskonała promocja wojska i możliwość integracji służb mundurowych - ocenia Rosiński.

  Pierwsza edycja imprezy odbyła się w 1997 r., ukończyły ją wtedy 52 osoby. W ubiegłorocznej edycji bieg ukończyło 791 osób, z czego część pokonała trasę 10 km w bazie w Afganistanie. Bieg nosi obecnie imię gen. Włodzimierza Potasińskiego - Dowódcy Wojsk Specjalnych, który zginął w katastrofie smoleńskiej. PAP


  *Oceniamy prezydentów miast. Wielki plebiscyt DZ [GŁOSUJ NA TAK LUB NIE]
  *Oceń swojego burmistrza i porównaj go z innymi [PLEBISCYT DZ]
  *Odrażające morderstwo w Radziechowach. Studentka z Krakowa zadźgana
  *QUIZ DZ: Czy znasz polskie komedie. Cytaty z kultowych filmów. Sprawdź się
  *W Katowicach sala do sekcji zwłok jak w Kościach [ZDJĘCIA]

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama