Czeska policja: Odra Wodzisław ma zakaz gry w Czechach

  Czeska policja: Odra Wodzisław ma zakaz gry w Czechach

  Tomasz Kuczyński, PS

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Awantura kibiców Odry w Czechach

  Awantura kibiców Odry w Czechach ©www.odra.wodzislaw.pl

  Czeska policja wydała zakaz rozgrywania przez Odrę Wodzisław meczów na terenie Republiki Czeskiej - podano na oficjalnej stronie Odry. To efekt środowej rozróby, do jakiej doszło z udziałem pseudokibiców w Kromieryżu.
  Awantura kibiców Odry w Czechach

  Awantura kibiców Odry w Czechach ©www.odra.wodzislaw.pl

  Zakaz wydano z powodu obaw o bezpieczeństwo obywateli czeskich. Kibice Odry, którzy pojawili się na środowym sparingu swojej drużyny, odpalili środki pirotechniczne w okolicach supermarketu. Decyzja nie jest jednak ostateczna. Warunkiem cofnięcia zakazu jest zapewnienie przez władze klubu bezpieczeństwa w trakcie rozgrywania spotkań.

  Jak już informowaliśmy, powołując się na oficjalną stronę internetową Odry Wodzisław, piłkarze Odry, którzy przebywają na obozie szkoleniowym w czeskim Kromieryżu, zostali zaatakowani przez chuliganów.
  Konieczna była interwencja czeskiej brygady antyterrorystycznej. Co więcej, atak nastąpił ze strony... kibiców tego pierwszoligowego klubu, którzy najpierw racami spalili murawę, a następnie grozili piłkarzom i działaczom klubowym.

  Ci musieli się salwować ucieczką. Wezwana na miejsce czeska policja po pościgu zatrzymała grupę kilkudziesięciu chuliganów.

  Zarząd MKS Odra odciął się od środowych zajść i osób biorących w nich udział.

  W związku z tymi zajściami otrzymaliśmy oficjalne pismo podpisane przez Zarząd Stowarzyszenia Sympatyków Odry Wodzisław. Oświadczenie podważa ustalenia czeskiej policji. Oto treść oświadczenia:

  19 stycznia na sparingu z Hanacką Slavią Kromieryż nie doszło, jak podaje strona główna Odry, do grożenia zawodnikom, gdyż obecni tam piłkarze stali obok nas i sami w rozmowach z nami wyrażali dezaprobatę w związku z sytuacją w klubie. Wszystkie okrzyki były skierowane tylko i wyłącznie w stronę obecnego zarządu Odry Wodzisław S.A.

  Nie doszło również do żadnych starć z miejscowymi kibicami, ani ucieczki przed policją. Cała akcja odbyła się w Czechach, aby pokazać właścicielom klubu, co kibice sądzą na temat działań ich przedstawicieli w Polsce. Kategorycznie zaprzeczamy także, aby p. Dariusz Kozielski miał cokolwiek wspólnego z zajściem. Jednocześnie przepraszamy organizatorów za przerwanie spotkania sparingowego.

  Zawodnicy i pierwszy trener, którzy pracując bez pobierania pensji zajęli jesienią 7. miejsce w 1. lidze, zostali zwolnieni przez ludzi, którym zarzuca się działalność korupcyjną w polskiej, jak i czeskiej piłce. Jako kibice Odry Wodzisław nie możemy i nie będziemy przyglądać się biernie niszczeniu piłki nożnej w Wodzisławiu.

  Jest nam również bardzo przykro, że grupa kibiców, którym najbardziej leży na sercu dobro klubu oraz którzy w całej rundzie jesiennej swoim dopingiem wspierali piłkarzy Odry nawet w najdalej położonych zakątkach Polski, przez obecne władze spółki w oficjalnym komunikacie nazwana została m.in. bandytami i chuliganami.

  Wszystko to wpisuje się w prowadzoną przez stronę czeską od kilku miesięcy dezinformację opinii publicznej mającą zapewnić obecnym władzom odwrócenie uwagi mediów od realnej sytuacji finansowej, organizacyjnej oraz personalnej panującej w klubie i wokół niego.

  Redaktorzy oficjalnego serwisu klubowego wielokrotnie wprowadzali nas wszystkich w ostatnich miesiącach w błąd podając nieprawdziwe informacje, np. dotyczące podpisania nieistniejących umów sponsorskich i z podobnym oszustwem mamy do czynienia także w tym przypadku. Mamy więc nadzieję, że w przyszłości będziecie Państwo z mniejszym zaufaniem traktowali ich doniesienia.

  Na najbliższą środę planowane jest natomiast Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy klubu. Mamy nadzieję, że weźmie w nim udział większościowy udziałowiec oraz szef firmy Rovina, p. Zdenek Zlamal i oczekujemy od niego decyzji dotyczących zmian w obecnym zarządzie.

  Podpisane
  Zarząd Stowarzyszenia Sympatyków Odry Wodzisław

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Odra

   tiktak (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 11

   Pozamykać łobuzów i ich inspiratorów!!!!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama