GKS Katowice - Chrobry Głogów 1:1 [RELACJA + ZDJĘCIA] Kolejna strata punktów, tylko remis

RM
GKS Katowice - Chrobry Głogów
GKS Katowice - Chrobry Głogów Lucyna Nenow
GKS Katowice zremisował z Chrobrym Głogów 1:1. To kolejny jesienny słaby mecz i kolejna strata punktów zespołu Kazimierza Moskala na własnym boisku.

Stadion przy Bukowej w tym sezonie bynajmniej nie jest twierdzą. Piłkarze GKSKatowice w meczach rozgrywanych na własnym boisku niemiłosiernie męczą zarówno siebie, jak i - coraz mniej licznych, co powinno jednak trochę dziwić w kontekście miejsca drużyny w tabeli - kibiców.

Nie inaczej było w spotkaniu z Chrobrym Głogów. Co prawda gospodarze zdobyli gola jako pierwsi już w 19 minucie - po strzale najlepszego snajpera I ligi, Grzegorza Goncerza, ale w 26 minucie zaspali na tyle, że rywale, którzy od trzech spotkań nie odnieśli zwycięstwa, zdołali wyrównać. Rafała Dobrolińskiego pokonał Michał Ilków-Gołąb. Tuż po przerwie powinno być nawet 1:2, ale Damian Piotrowski przegrał pojedynek z golkiperem gospodarzy, a po chwili dośrodkowanie tego samego piłkarza Chrobrego dość szczęśliwie dla gospodarzy nie zamieniło się w gola.

Od tego momentu spotkanie nie było złym widowiskiem, chociaż dominował w nim chaos. Na polskich boiskach z przypadku często jednak rodzą się gole i z tego właśnie zamierzali skorzystać zawodnicy jednej i drugiej drużyny. Jednak w decydujących momentach dawał o sobie znać brak umiejętności, co zresztą szybko zaczęło irytować kibiców i gwizdy słychać było zdecydowanie częściej niż oklaski. Jednocześnie głogowianie potwierdzili, że w Katowicach czują się dość pewnie - kilka tygodni temu wygrali tu przecież mecz Pucharu Polski.

Wynik meczu nie uległ już zmianie, co mniej dziwi biorąc pod uwagę, że w 81 minucie boisko opuścił Goncerz, bez którego w ataku GieKSy widać tylko mizerię, a którego występ ze względu na drobną kontuzję i tak stał pod znakiem zapytania. Remis oznaczał, że katowiczanie stracili na Bukowej kolejne ważne punkty i zamiast ruszyć w pościg za ścisłą czołówką tabeli zanotowali kolejne straty. Czy znów odrobią je na wyjeździe, jak wskazywałaby rodząca się w zespole Kazimierza Moskala nowa świecka tradycja?

1. liga piłkarska - GKS Katowice - Chrobry 1:1

GKS Katowice - Chrobry Głogów 1:1 (1:1)

Bramki: 1:0 Grzegorz Goncerz (19), 1:1 Michał Ilków-Gołąb (26).

Żółta kartka - GKS Katowice: Krzysztof Wołkowicz. Chrobry Głogów: Łukasz Bogusławski, Karol Danielak, Michał Ilków-Gołąb, Sławomir Janicki.

Sędzia: Wojciech Krztoń (Olsztyn). Widzów 2 000.