Roztańczona Ruda: Niedziela w rytmach hip-hopu [ZDJĘCIA]

  Roztańczona Ruda: Niedziela w rytmach hip-hopu [ZDJĘCIA]

  BS

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Roztańczona Ruda: Niedziela w rytmach hip-hopu [ZDJĘCIA]
  1/39
  przejdź do galerii
  Ruda była już modna, atrakcyjna, teraz jest roztańczona. I to jak! Miasto taneczny plan ma na cały październik. Warsztaty breakdance, new style, tańca brzucha, klasycznego czy ludowego to oferta dla wszystkich chętnych, nie tylko dla mieszkańców Rudy Śląskiej.
  "Roztańczona Ruda" to nowa kampania promocyjna miasta. - Kontynuujemy nasze poprzednie kampanie wizerunkowe, była już "Atrakcyjna Ruda", "Modna Ruda", teraz jest "Roztańczona Ruda" - mówi Anna Skuta z Wydziału Komunikacji Społecznej i Promocji w rudzkim magistracie.

  Najnowszy projekt Rudy Śląskiej ma zachęcić do innego spojrzenia na miasto, tym razem Ruda chce pokazać, że tańczy. - Warsztaty prowadzą rudzianie związani z tańcem, okazało się, że mamy ich naprawdę sporo. Mamy też nadzieję, że zainteresowanych warsztatami nie zabraknie - mówi pani Anna.

  Zajęcia będę odbywały się przez cały październik w soboty i niedziele. To bezpłatny cykl taneczny. Oferta jest różnorodna i tańczyć będzie można w różnych miejscach Rudy Śląskiej.

  11 i 12 października - od godz. 11.00 do 16.00 – taniec klasyczny, ludowy i charakterystyczny,
  18 października - od godz. 10.00 do 15.00 oraz 19 października od godz. 11.00 do 16.00 - taniec klasyczny, ludowy i charakterystyczny,
  24 października - próba w MCK im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej – Nowym Bytomiu,
  26 października - GALA „ROZTAŃCZONA RUDA”

  Niedziela z hip-hopem
  Póki co rudzianie się rozgrzewają, próbują swoich sił i oceniają, czy warto się zainteresować projektem "Roztańczona Ruda".
  W sobotę ćwiczyli m.in. new style, new age pod okiem instruktorek ze Szkoły Tańca "Iskra" z Wirku.

  W niedzielę zainteresowanie hip-hopem było już nieco mniejsze. - Jest kameralnie i przyjemnie, warsztaty tańca to świetna okazja, żeby poznać nowych ludzi i rozwijać swoją pasję, a hip-hop po prostu uwielbiam - komentowała Wiktoria, uczestniczka warsztatów.

  W hip-hopowych rytmach można było też zobaczyć Mirellę Spratek-Teskę, nauczycielkę wuefu w Gimnazjum nr 3 w Rudzie Śląskiej. - Te warsztaty to świetny pomysł i okazja, by nauczyć się czegoś nowego, a potem przekazać to też na zajęciach w szkole, choć z tym bywa ciężko. Uczniowie lubią tańczyć, ale w szkole jednak się wstydzą - komentowała wuefistka.

  Niedzielne warsztaty poprowadziły: Milena Karpińska i Dominika Leśniewska. - Tańczymy od dziecka, zawsze razem, kochamy tę energię ludzi, którzy tańczą, których my możemy czegoś nauczyć - komentowały instruktorki, a jedna z nich, a jakże, ruda. Bo to w końcu "Roztańczona Ruda".

  Będziecie na kolejnych warsztatach?

  A wszystko za sprawą nowej kampanii promocyjnej miasta – “Roztańczona Ruda”. Warsztaty breakdance, new style, tańca brzucha, klasycznego czy ludowego, to tylko niektóre wydarzenia, w których będą mogli wziąć udział mieszkańcy miasta. Ambasadorem projektu jest artystka baletu - reżyser Ewa Blaut. Kampania “Roztańczona Ruda” jest kontynuacją poprzednich kampanii wizerunkowych miasta – “Atrakcyjna Ruda” oraz “Modna Ruda”. - Taniec to doskonała forma ekspresji – podkreśla prezydent Grażyna Dziedzic. – Ta dziedzina sztuki łączy w doskonały sposób tradycję z nowoczesnością, a przecież to połączenie jest obecne na każdym kroku w naszym mieście – dodaje.


  *Oceniamy prezydentów miast. Wielki plebiscyt DZ [GŁOSUJ NA TAK LUB NIE]
  *Oceń swojego burmistrza i porównaj go z innymi [PLEBISCYT DZ]
  *Odrażające morderstwo w Radziechowach. Studentka z Krakowa zadźgana
  *QUIZ DZ: Czy znasz polskie komedie. Cytaty z kultowych filmów. Sprawdź się
  *W Katowicach sala do sekcji zwłok jak w Kościach [ZDJĘCIA]

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ostro

   kovac2 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Ostro. Ok. 8 osob przez ok 6-7 dni , bardzo popularne style m.in. ludowy i charakterystyczny (przypomina mi sie zaraz scena z Big Lebovsky) a potem gala. Taniec w rudzie bedzie od teraz numerem...rozwiń całość

   Ostro. Ok. 8 osob przez ok 6-7 dni , bardzo popularne style m.in. ludowy i charakterystyczny (przypomina mi sie zaraz scena z Big Lebovsky) a potem gala. Taniec w rudzie bedzie od teraz numerem uno. Hura. Juz czuje jak mi chodza
   nogi. Moze w ta forme ekspresji wciagnac gornikow?
   zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama