Film "Bogowie" rozpocznie we wtorek festiwal REGIOFUN w...

  Film "Bogowie" rozpocznie we wtorek festiwal REGIOFUN w Katowicach

  Ola Szatan

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  We wtorek, 7 października w Katowicach rozpocznie się tegoroczna edycja Międzynarodowego Festiwalu Producentów Filmowych REGIOFUN. Przez sześć kolejnych dni w Katowicach zostaną pokazane najciekawsze fabuły, dokumenty i animacje z całego świata. Podczas gali otwarcia w kinie Kosmos widzowie będą mogli zobaczyć film "Bogowie".
  5. edycję Międzynarodowego Festiwalu Producentów Filmowych REGIOFUN zainauguruje gala, która rozpocznie się godz. 20.00 w katowickim Kinie Kosmos. Otworzy ją film "Bogowie", film obsypany nagrodami na 39. Festiwalu Filmowym w Gdyni. Produkcja otrzymała aż 5 statuetek – w tym najważniejszą: Grand Prix Konkursu Głównego.

  Międzynarodowy Festiwal Producentów Filmowych REGIOFUN to jedyna w Europie impreza poświęcona filmom, które powstały dzięki wsparciu regionalnych funduszy filmowych oraz pomocy miast, nagradzająca producentów.

  - Spośród tysięcy tytułów starannie wybieramy te obrazy, które mogą widzów wzruszyć, zachwycić, poruszyć lub rozbawić. Nasz festiwal to miejsce spotkań i dyskusji, w których biorą udział producenci, reżyserzy, eksperci i przedstawiciele regionalnych funduszy z całego świata - mówią organizatorzy festiwalu.

  Festiwal REGIOFUN odbędzie się od 7 do 12 października w trzech katowickich kinach: Kosmos, Rialto i Światowid.
  Dla publiczności przygotowano zestaw starannie wyselekcjonowanych filmów podzielonych na kilka pasm: konkurs filmów pełnometrażowych oraz średnio i krótkometrażowych, Panorama, REGIO – CANNES, czyli najlepsze z najlepszych propozycji wprost z najważniejszego festiwalu na świecie oraz przegląd dla najmłodszych – KLAPS.

  W konkursie pełnego wymiaru zostaną pokazane filmy: "15 stron świata", "40 dni ciszy", "A jeśli Bóg jest", "Grand Central", "Południe jest niczym", "Qissa", "Zapomniałam siebie", "Żona policjanta".
  W konkursie średniego i krótkiego metrażu będzie można zobaczyć filmy: "Diament", "Edukacja", "Electric Indigo", "Elena Asins - Geneza", "Juan i Chmura", "Mia", "Minimal", "Nena", " Noc ponchongasów", "Ojciec i syn", "Podpisać tutaj", "Pogrzebiny", "Tin i Tina".

  Z cyklu REGIO-CANNES w ramach festiwalu zostaną zaprezentowane filmy: "Cuda", "Dzikie historie", "Lewiatan", "Mama", "Zimowy sen".

  Ponadto od środy do niedzieli (2-12.10) przed seansami w Kinie Kosmos organizatorzy zapraszają na Ogród Gwiazd czyli pięć spotkań z ludźmi filmu. Prowadzone będą przez Ryszarda Jaźwińskiego. Spotkać będzie można m.in. aktorów z "Żony policjanta", "Qissy" czy "Wszystko, co kocham".

  Podczas tegorocznej edycji festiwalu nie zabraknie też muzyki. W najbliższy piątek, 10 października na scenie Kinoteatru Rialto wystąpi Dawid Podsiadło. Początek o godz. 20:00. Bilety kosztują: 40 zł i 35 zł

  Karnety na festiwal REGIOFUN kosztują 70 i 80 zł. Pojedynczy bilet kosztuje 15 zł.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama