Dukaty z Bolkiem i Lolkiem pojawią się w Bielsku-Białej

  Dukaty z Bolkiem i Lolkiem pojawią się w Bielsku-Białej

  Wanda Then

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Nie w sobotę, 22 stycznia, jak początkowo planowano, a za tydzień, 29 stycznia, odbędzie się promocja dukatów lokalnych z wizerunkiem Bolka i Lolka.
  Białki, bo tak nazywają się bielskie dukaty, już zamawiać można na stronie internetowej Biura Promocji Regionów, , które ma już gotowe monety lokalne z wizerunkami chłopaków.

  Dukaty z Bolkiem i Lolkiem ukażą się w kilku wersjach. Mosiężna (o nominale 6 białek) i bimetalowa (9 białek) wybite zostaną w nakładzie do 10 tys. sztuk. Wersja srebrna o nominale 47 białek ukaże się zaledwie w ilości 500 sztuk. Producentem dukatów jest Mennica Czeska. Zaplanowano jeszcze emisję złotego dukata z Bolkiem i Lolkiem, ale najwyżej w ilości 200 sztuk, bo ma to być okaz typowo kolekcjonerski.

  Wszystkie wersje przedstawiają Bolka i Lolka szorujących taśmę filmową. Druga strona dukata jest ozdobiona herbem Bielska-Białej i sceną z czołówki bajki, kiedy z książki czytanej przez chłopaków wyskakuje pirat.

  - Uroczystość promocji bielskich dukatów będzie połączona z grą, której planszą będzie teren dużego obszaru miasta, a przeznaczona ma być dla całych rodzin - mówi o szczegółach premiery Robert Drogoszcz, dyrektor Biura Promocji Regionów.

  Aby wziąć udział w zabawie należy wcześniej zarejestrować zespół na stronie internetowej www.bpr.org.pl. Można to robić już od dziś.

  Termin spotykania drużyn biorących udział w grze wyznaczono w Bielsku-Białej w sobotę 29 stycznia o godzinie 10.00 pod pomnikiem Reksia. Na starcie wszystkim zostaną wręczone karty gry oraz niezbędne informacje. W każdym punkcie zabawy uczestnicy będą mieli do wykonania określone, niebanalne zadania.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama