REGIOFUN 2014: Międzynarodowy Festiwal Producentów Filmowych...

  REGIOFUN 2014: Międzynarodowy Festiwal Producentów Filmowych w Katowicach już po raz piąty

  Ola Szatan

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Premiera filmu pt. Bogowie w Katowicach
  1/2
  przejdź do galerii

  Premiera filmu pt. Bogowie w Katowicach ©Małgorzata Bugała-Azarko

  Specjalny pokaz filmu "Bogowie", najlepsze filmy z festiwalu w Cannes, konkursy i Dawid Podsiadło. Od dzisiaj do niedzieli (7-12.10) w Katowicach odbywać się będzie 5. edycja Międzynarodowego Festiwalu Producentów Filmowych REGIOFUN
  Regiofan 2014:

  Dzisiaj w Katowicach rozpoczyna się 5. edycja Międzynarodowego Festiwalu Producentów Filmowych REGIOFUN. Potrwa do niedzieli, 12 października. Pokazy odbywać się będą w trzech katowickich kinach: Kosmos, Rialto i Światowid.

  Podczas gali otwarcia, która wieczorem (godz. 20.00) odbędzie się w kinie Kosmos pokazany będzie film"Bogowie", który został obsypany nagrodami podczas tegorocznego festiwalu filmowego w Gdyni.


  Międzynarodowy Festiwal Producentów Filmowych REGIOFUN to jedyna w Europie impreza poświęcona filmom, które powstały dzięki wsparciu regionalnych funduszy filmowych oraz pomocy miast, nagradzająca producentów.

  Organizatorzy przygotowali zestaw starannie wyselekcjonowanych filmów podzielonych na kilka pasm: konkurs filmów pełnometrażowych oraz średnio i krótkometrażowych, Panorama, REGIO - CANNES, czyli najlepsze z najlepszych propozycji prosto z najważniejszego festiwalu na świecie oraz przegląd dla najmłodszych - KLAPS.

  W konkursie pełnego wymiaru zostaną pokazane filmy: "15 stron świata", "40 dni ciszy", "A jeśli Bóg jest", "Grand Central", "Południe jest niczym", "Qissa", "Zapomniałam siebie", "Żona policjanta".

  W konkursie średniego i krótkiego metrażu będzie można zobaczyć filmy: "Diament", "Edukacja", "Electric Indigo", "Elena Asins - Geneza", "Juan i Chmura", "Mia", "Minimal", "Nena", " Noc ponchongasów", "Ojciec i syn", "Podpisać tutaj", "Pogrzebiny", "Tin i Tina".
  Z kolei w cyklu REGIO-CANNES zostaną zaprezentowane filmy: "Cuda", "Dzikie historie", "Lewiatan", "Mama", "Zimowy sen".

  Ponadto od środy do niedzieli przed seansami w Kinie Kosmos organizatorzy zapraszają na Ogród Gwiazd, czyli pięć spotkań z ludźmi filmu. Prowadzić je będzie Ryszard Jaźwiński. Zaproszeni na nie zostali m.in. aktorzy z filmu "Żony policjanta", "Qissy" czy "Wszystko, co kocham".

  Podczas i festiwalu nie zabraknie też dobrej muzyki. Już w najbliższy piątek, 10 października na scenie Kinoteatru Rialto wystąpi jedno z największych odkryć ostatnich lat, czyli Dawid Podsiadło. Początek jego koncertu o godzinie 20.00. Bilety kosztują: 40 zł i 35 zł.

  Karnety na festiwal REGIOFUN kosztują 70 i 80 zł. Pojedynczy bilet kosztuje 15 złotych.


  *Oceniamy prezydentów miast. Wielki plebiscyt DZ [WYNIKI]
  *Oceń swojego burmistrza i porównaj go z innymi [PLEBISCYT DZ]
  *Odrażające morderstwo w Radziechowach. Studentka z Krakowa zadźgana
  *QUIZ DZ: Czy znasz polskie komedie. Cytaty z kultowych filmów. Sprawdź się
  *W Katowicach sala do sekcji zwłok jak w Kościach [ZDJĘCIA]

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama