Ważne
  Częstochowa: Akcja adopcyjna: nie kupuj - przygarnij

  Częstochowa: Akcja adopcyjna: nie kupuj - przygarnij

  Janusz Strzelczyk

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Zamiast kupować - adoptujcie bezdomnego zwierzaka, zachęcano na festynie i aukcji, które odbyły się na placu Biegańskiego.
  Częstochowa: Akcja adopcyjna: nie kupuj - przygarnij
  "Nie kupuj - adoptuj!", pod takim hasłem odbyły się festyn i aukcja z okazji 150-lecia Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, na placu Biegańskiego w Częstochowie.

  - Zależy nam na adopcjach, także tych wirtualnych, na zebraniu jak najwięcej pieniędzy, ale przede wszystkim chcemy zwrócić uwagę na bezdomność zwierząt - podkreśla Katarzyna Grzyb-Materzok, kierowniczka Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Częstochowie.Podczas aukcji sprzedawano prace plastyczne podarowaneprzez artystów i dzieci.

  Olek Klepacz, lider Formacji Nieżywych Schabuff, przyszedł z dzieciakami ze swojego Przedszkola Artystycznego, które wystąpiły na scenie śpiewając piosenkę o jamniku.

  Można było wrzucić drobny datek do puszki, a także dowiedzieć się czegoś więcej na temat milusińskich z azylu ul. Gilowej. Podarowanie im suchej karmy, puszek mięsnych, makaronu, kaszy itd. pomoże im przetrwać zimę. Były też tak potrzebne koce, ręczniki. Jest coraz zimniej. Zwierzęta ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Częstochowie również borykają się z nieprzychylnością natury, jaką jest niska temperatura.

  Część zwierząt jest w tej dobrej sytuacji, że przebywa w nowych ogrzewanych budynkach, gdzie jest ciepło i przytulnie. Gorzej mają psy w starej części schroniska, gdzie są tylko kojce i budy. W schronisku na dobry dom oraz kochającego opiekuna czeka ponad 300 psów oraz 70 kotów.


  *Oceniamy prezydentów miast. Wielki plebiscyt DZ [WYNIKI]
  *Oceń swojego burmistrza i porównaj go z innymi [PLEBISCYT DZ]
  *Odrażające morderstwo w Radziechowach. Studentka z Krakowa zadźgana
  *QUIZ DZ: Czy znasz polskie komedie. Cytaty z kultowych filmów. Sprawdź się
  *W Katowicach sala do sekcji zwłok jak w Kościach [ZDJĘCIA]

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama