Wybory 2014: PO w Rybniku wysyła Piotra Kuczerę do boju o...

  Wybory 2014: PO w Rybniku wysyła Piotra Kuczerę do boju o władzę. Wygra z Adamem Fudalim?

  Barbara Kubica

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Kandydatem PO na prezydenta jest radny Piotr Kuczera
  1/2
  przejdź do galerii

  Kandydatem PO na prezydenta jest radny Piotr Kuczera ©Barbara Kubica

  Wybory samorządowe 2014: Piąty i ostatni kandydat na prezydenta to Piotr Kuczera z PO. O mandat radnego stara się także były człowiek SLD - Kornel Pająk.
  Piotr Kuczera jest kandydatem Platformy Obywatelskiej naprezydenta miasta Rybnika. Wczoraj dotychczasowy szef klubu radnych tej partii w radzie miasta zdecydował się powalczyć o władzę z Adamem Fudalim, urzędującym od 16 lat prezydentem Rybnika.

  - Dziś w Rybniku potrzeba nam energii, pomysłu na miasto, strategii, siły, determinacji, kreatywności. Potrzeba nam ewolucji w kierunku Rybnika prężnie działającego, z nowymi miejscami pracy, niekoniecznie tylko w galeriach i supermarketach - mówił wczoraj podczas konwencji PO w Rybniku Piotr Kuczera.
  - Wiem, o czym mówię. Codziennie słyszę, że mieszkańcy Rybnika muszą jeździć do Żor, Gliwic, Katowic do pracy. Słyszę, że brakuje miejsc w żłobkach. Słyszę, że brakuje wsparcia dla młodych ludzi i dla absolwentów kampusu, którzy od nas uciekają - dodaje.

  CZYTAJ KONIECZNIE SPECJALNY SERWIS WYBORCZY:
  WYBORY SAMORZĄDOWE 2014


  Platforma Obywatelska mocno przymierza się także do boju o władzę w radzie miasta. Na pierwszych miejscach swoich list wyborczych umieściła obecnych, dość barwnych radnych - Benedykta Kołodziejczyka, Łukasza Kłoska, Franciszka Kurpanika i kandydującego także na prezydenta Piotra Kuczerę.

  Miejsce na listach PO znalazł także dotychczasowy człowiek Sojuszu Lewicy Demokratycznej, ba, nawet były kandydat tej partii na prezydenta miasta - Kornel Pająk. Ten kilka dni temu zrzekł się członkostwa w Sojuszu i wspiera teraz Platformę.

  Piotr Kuczera jest ostatnim kandydatem na prezydenta miasta Rybnika. Wcześniej swój start potwierdzili: Piotr Masłowski (Forum Obywateli Rybnika), Aleksander Larysz (Stowarzyszenia RNM), a także Jan Lubos z Ruchu Autonomii Śląska oraz urzędujący prezydent miasta - Adam Fudali, który jest także kandydatem PiS.


  *Oceń swojego burmistrza i porównaj go z innymi [PLEBISCYT DZ]
  *Odrażające morderstwo w Radziechowach. Studentka z Krakowa zadźgana
  *QUIZ DZ: Czy znasz polskie komedie. Cytaty z kultowych filmów. Sprawdź się
  *W Katowicach sala do sekcji zwłok jak w Kościach [ZDJĘCIA]

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama