Wybory samorządowe 2014: Obietnice i procesy [OBSERWATOR...

  Wybory samorządowe 2014: Obietnice i procesy [OBSERWATOR WYBORCZY ODC. 2]

  Michał Wroński

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Niewielu mieszkańców Katowic wie, że w wyborach nie wystartuje Piotr Uszok. Wystartuje Uszok, ale Aleksander
  1/2
  przejdź do galerii

  Niewielu mieszkańców Katowic wie, że w wyborach nie wystartuje Piotr Uszok. Wystartuje Uszok, ale Aleksander ©facebook/aleksander uszok

  Wybory samorządowe 2014: Kandydatom na radnych skończył się już czas. Kto się nie zarejestrował, ten wypada z wyborczej karuzeli. Marzący o prezydenturze mają jeszcze 10 dni.
  Wybory samorządowe 2014: Dziś dowiemy się, ilu kandydatów chce się ubiegać o mandat radnego w gminach, powiatach i na szczeblu wojewódzkim. Czas na zgłaszanie się upłynął o północy, co oznacza, że pracownicy Krajowych Biur Wyborczych będą dziś mieli pełne ręce roboty z przerzucaniem stert papierów i zliczaniem kandydatów. Tak tylko dla porządku przypomnijmy, że cztery lata temu chętnych było ok. 21 tysięcy (wliczając w to ubiegających się o stanowiska wojtów, burmistrzów i prezydentów, obecnie kandydaci na te urzędy mają czas do 17 października).

  Z faktu, że część komitetów wyborczych do ostatniej chwili trzyma swoje asy w rękawie, nie wynika jednak, że jest nudno. W lokalnej polityce sporo się dzieje i każdy dzień przynosi kolejne nazwiska kandydatów, ich obietnice i mniej lub bardziej intrygujące inicjatywy zabiegających o nasze głose. Będziemy im się przyglądać (czasem z lekkim przymrużeniem oka, bo nieraz trudno zachować powagę) aż do 16 listopada. Co tydzień w środę na naszych łamach chcemy pokazywać to, co ciekawego zdarzyło się w kampanii wyborczej przez ostatnie 7 dni.

  Obserwator wyborczy - odcinek 2

  Aleksander Uszok, kandydat Ruchu Autonomii Śląska na urząd prezydenta Katowic, może zacierać ręce z zadowolenia. Przeprowadzone wśród mieszkańców stołecznego grodu sondaże pokazały bowiem, że ponad 1/3 katowiczan nic nie wie o tym, że Uszok zrezygnował ze startu w wyborach prezydenckich.

  Wspomnianą rezygnację złożył oczywiście Piotr Uszok, urzędujący wciąż jeszcze prezydent Katowic, ale dla niezorientowanych przy wyborczej urnie doczytanie imienia może już być zbyt trudne - Uszok to Uszok, zagłosują zatem na znane nazwisko. Być może tego właśnie najbardziej powinien obawiać się (a nie rekordowej liczby ośmiu kontrkandydatów) startujący w barwach Forum Samorządowego Marcin Krupa, namaszczony przez Piotra Uszoka na swojego następcę .

  Inne problemy ma ubiegający się o reelekcję w Świętochłowicach Dawid Kostempski. Prezydent zaangażował się bowiem w poszukiwania... papugi.

  Zaginiona papuga rasy nimfa wabi się Gacek i podobno można ją poznać po wyłysiałej głowie pod irokezem. Apel o podjęcie poszukiwań prezydent udostępnił na swoim facebookowym profilu, przychylając się do prośby właściciela zaginionego Gacka. Niestety, nie doszukaliśmy się informacji, jakim efektem zakończyła się akcja poszukiwawcza.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Więcej takich fleszy !

   Sipdop (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Bardzo dobrze się czyta lekkie sprawozdanie z obecnych i nadciągających wydarzeń. Liczę że pojawi się więcej ciekawostek nt ludzi biorących udział w tym politycznym cyrku, po którym i tak wszystkie...rozwiń całość

   Bardzo dobrze się czyta lekkie sprawozdanie z obecnych i nadciągających wydarzeń. Liczę że pojawi się więcej ciekawostek nt ludzi biorących udział w tym politycznym cyrku, po którym i tak wszystkie barwy znowu zszarzeją. Ważne aby informacje o tym, co każdy swoimi dotychczasowymi czynami nawyrabiał, nie przepadły w gąszczu politycznego bełkotu.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wybory

   Recenzent (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Bez sensu artykuł. Kropka.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama