Jasełka siostry Jadwigi świętowały

  Jasełka siostry Jadwigi świętowały ćwierćwiecze

  Łukasz Klimaniec

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W sobotę w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie odbyła się jubileuszowa prezentacja Jasełek tradycyjnych w wykonaniu Zespołu Teatralnego przy parafii św. Elżbiety w Cieszynie. Aktorzy-amatorzy pod kierunkiem siostry Jadwigi Wyrozumskiej wystawiają jasełka już od 25 lat.
  Podczas jubileuszowego przedstawienia wyróżnieni zostali aktorzy, którzy odgrywali rolę Dzieciątka Jezus. Siostrze Jadwidze udało się ściągnąć do Cieszyna niemal wszystkich, którzy wystąpili w tej roli.
  Rafał Szczyrba z Cieszyna 25 lat temu był pierwszym Dzieciątkiem w cieszyńskich jasełkach. Jego rodzice Zofia i Marian wspominają, jak proboszcz zapytał czy nie zgodziliby się dać syna do żłóbka.


  - Nasze córki bliźniaczki Ewa i Sylwia, były aniołkami w tych jasełkach. Zgodziliśmy się. Rafałowi udało się nawet coś zapłakać, ale Maryja podała herbatkę i było w porządku - uśmiecha się pani Zofia.

  - Byłem mały i nie miałem wiele do powierzenia - mówi dziś Rafał. Z aktorskiego debiutu ma dwa zdjęcia. - Te jasełka są wszystkim: przygodą i obowiązkiem, gdy człowiek się w nie zaangażuje. To nie jest zwykły spektakl. To przekazywanie ludziom wielkiej historii o narodzinach Jezusa - uważa 25-latek, który do dziś grywa w jasełkach pasterza.

  W tym roku Zespół Teatralny przy parafii św. Elżbiety wystawia jasełka od 15 stycznia. Ostatnie spektakle jeszcze dziś i jutro w cieszyńskim teatrze.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama