Licytuj w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy

  Licytuj w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy

  Ola Szatan

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Jerzy Owsiak

  Jerzy Owsiak ©ARC DZ

  Chociaż tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się 9 stycznia tego roku to zadeklarowana wtedy kwota pieniędzy (37 008 974 zł) wcale nie musi pozostać ostateczną. Wciąż bowiem trwają licytacje WOŚP, które prowadzone są za pośrednictwem serwisu Allegro.pl.
  Jerzy Owsiak

  Jerzy Owsiak ©ARC DZ

  3 354 298 zł - to kwota jaką zadeklarowano w 48116 aukcjach do piątkowego wieczoru. Część przedmiotów znalazło już swoich właścicieli, wśród nich są także te licytowane w ramach naszego chorzowskiego finału. Słynny wagon z węglem został sprzedany za 7 100 zł. Co ciekawe trafi do... Kołobrzegu.

  - Kopalniana szola została zlicytowana za 1000 zł natomiast Fiat 126P osiągnął sumę 3 049 zł. Zarówno szola jak i auto trafią do Warszawy - mówi Bartosz Alechnowicz, szef wojewódzkiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

  Licytować jeszcze będzie można rejs kutrem po Jeziorze Goczałkowickim połączony z połowem ryb (dla maksymalnie 3 osób) oraz przelot balonem nad Jeziorem Goczałkowickim ufundowany przez Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów S.A. w Katowicach. Przelot jest dla maksymalnie 4 osób (termin do ustalenia).

  W serwisie Allegro.pl gorąco jest również z powodu innych aukcji. Kibice piłkarscy z uwagą śledzą rozwój sytuacji w licytacji dwóch wyjątkowych biletów na finał UEFA Champions League (w piątek cena wynosiła 6 600,00 zł, a podbijać ją można do najbliższego czwartku).

  Przynajmniej 11 200 zł trzeba przygotować, aby przynajmniej zacząć myśleć o kupnie kompletu złotych monet kolekcjonerskich z serii Historia jazdy polskiej o nominale 200 zł. Monety zostały przekazane przez Narodowy Bank Polski. Ta licytacja zakończy się dokładnie za tydzień. 31 stycznia.

  9 550,00 zł kosztował w piątek dzień pilota F-16 w 32. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Łasku Szczęśliwiec wspólnie z pilotami najnowocześniejszej bazy w Polsce spędzi dzień pełen wrażeń. Na zbieranie gotówki potrzebnej do wylicytowania tej aukcji również został tydzień (do 31.01.).

  6 300,00 zł to cena, jaką przynajmniej trzeba będzie zapłacić za kolczyki z diamencikami, które ofiarowała była prezydentowa Jolanta Kwaśniewska (licytacja zakończy się w piątek, 28 stycznia), natomiast jeśli ktoś chciałby złożyć wizytę w Kwaterze Głównej NATO powinien przygotować najmniej 3 100,00 zł (licytacja zakończy się w najbliższą środę, 26 stycznia).

  Czy zostanie pobity kolejny rekord zbiórki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przekonamy się dopiero w lutym. Przypomnijmy, że na Śląsku w ramach tegorocznego finału WOŚP udało się zebrać rekordową w skali kraju sumę 1 900 362. 37 zł.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama