Potrzebna pomoc dla wdów po górnikach z kopalni Wujek-Śląsk

  Potrzebna pomoc dla wdów po górnikach z kopalni Wujek-Śląsk

  AMC

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Związkowcy z Sierpnia 80 organizują w poniedziałek konferencję w sprawie pomocy finanowej dla wdow po górnikach, którzy zginęli w pamiętnej katastrofie w kopalni Wujek-Śląsk.
  Mijają dwa lata po tragedii w kopalni Wujek-Śląsk i pięć po wypadku w Halembie. Politycy wszystkich opcji przyjeżdżali w tych niezwykle trudnych dla regionu dniach na Śląsk i niemal na trumnach górników składali obietnice poszkodowanym rodzinom. Zapewniali, że wdowy i sieroty będą miały zapewniony byt i wszelkiego typu pomoc.

  Co zostało z tych słów? Zdaniem Stowarzyszenia Wdów Górniczych i związkowców z WZZ Sierpień 80 - niewiele.

  - Pomoc materialna, jak i psychologiczna dla rodzin - to często pustosłowie i mit. Część rodzin jest pozostawiona bez środków do życia, inne muszą spełnić rygorystyczne kryteria, by otrzymać rentę specjalną 1300 zł brutto - podkreśla Patryk Kostela, rzecznik Sierpnia 80.

  Dzisiaj związkowcy i wdowy organizują specjalną konferencję w tej sprawie.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Janosiki

   jo (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 3


   zrzućcie sie zwiazkowcy na te zapomogi =- mam dość dojenia mojego portfela mam niewiele ponad 1000zł za pracę i 3 dzieci na utrzymaniu - zaproponujcie wdowom aby tak jak ja poszły do pracy co...rozwiń całość


   zrzućcie sie zwiazkowcy na te zapomogi =- mam dość dojenia mojego portfela mam niewiele ponad 1000zł za pracę i 3 dzieci na utrzymaniu - zaproponujcie wdowom aby tak jak ja poszły do pracy co rusz to pomysły w stylu zabierzmy innym aby dać swoim - nie tylko wdowy po górnikach muszą jakoś żyć - ale przecież łatwo zabiera i dzieli sie nie swoimi pieniędzmi co????zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama