Walka Adamek - Kliczko coraz bliżej. Kontrakt już gotowy

  Walka Adamek - Kliczko coraz bliżej. Kontrakt już gotowy

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Polska

  Tomasz Adamek wciąż czeka na dzień, w którym złoży podpis na kontrakcie gwarantującym mu walkę o pas mistrza świata wagi ciężkiej w Władimirem Kliczką. - Dostaliśmy już do podpisu umowę, ale było w niej parę takich punktów, które nam się nie podobały. Odesłaliśmy więc projekt z naszymi uwagami i na razie myślimy o walce z Samuelem Peterem - powiedział w czwartek Adamek.
  Dzień później jego team miał przystąpić do przetargu na pojedynek z "Nigeryjskim Koszmarem Sennym", jak głosi ringowy przydomek byłego mistrza świata federacji WBC. O pojedynku z Peterem mówiło się już od dłuższego czasu. Starcie z nim ma być częścią eliminacji do wywalczenia sobie przez "Górala" miana obowiązkowego pretendenta dla... Władimira Kliczki.

  Niezrozumiałe? Tylko dla tych, którzy niewiele wiedzą o prawidłach rządzących zawodowym boksem.
  W tym biznesie obowiązuje żelazna zasada, że o walce można mówić, że jest pewna, gdy dwaj bokserzy wychodzą do ringu. Przykłady można mnożyć, choćby ostatnia przygoda Alberta "Dragona" Sosnowskiego. Polak był już w hali, ba w szatni, miał podpisany kontrakt, a do jego pojedynku o pas mistrza Europy nie doszło, bo Aleksander Dimitrienko w tajemniczych okolicznościach zasłabł i zamiast na ring trafił do szpitala.

  Przetarg na organizację pojedynku Adamek - Peter ogłosiła federacja IBF. Procedura została wszczęta, bo obozy Polaka i Nigeryjczyka od dłuższego czasu nie mogły dogadać się co do warunków walki między tymi zawodnikami, a IBF chce, by doszło do starcia. Jego zwycięzca ma się zmierzyć z wygranym pojedynku Chambers - Rossy. Triumfator eliminacji stanie się zaś obowiązkowym pretendentem do pasa IBF, który należy do Władimira Kliczki.

  W piątek jednak do przetargu nie doszło. O dodatkowy tydzień poprosił obóz Petera, co ekipie Adamka było na rękę, bo przecież wciąż czekała na poprawiony projekt kontraktu na walkę z Kliczką.
  Już w piątek wieczorem pojawiły się pierwsze informacje o przełomie w negocjacjach z ukraińskimi braćmi, bo Witalij i Władimir w biznesie to jedność. Jako pierwszy poinformował o tym serwis "The Ring".
  - Myślę, że jesteśmy blisko finału. Dostaliśmy poprawioną umowę, która jest już chyba ostateczna. Musimy teraz wszystko spokojnie przeczytać, by przekonać się, czy kontrakt jest taki, jak ustaliliśmy - stwierdziła Kathy Duva, szefowa Main Events, firmy promującej Adamka.

  - Nie śpieszymy się z tymi podpisami - dodawał jednak menedżer "Górala" Ziggy Rozalski.
  Wczoraj na swoim blogu głos zabrał Tomek: "Mam wrażenie, że podwójne negocjacje prowadzo_ne w sprawie organizacji dwóch moich walk w Katowicach (kwiecień) i Wrocławiu (wrzesień) osiągają już metę (...). W najbliższych dniach należy oczekiwać rozpoczęcia procesu składania podpisów przez strony kontraktu [na walkę z Kliczką - red.]. Wierzę, że nie wydarzy się już nic, co zniweczy pracę wykonaną przez prawników i promotorów. Już dziś należy im się pochwała za dobrą pracę. Wkrótce po podpisach należy spodziewać się konferencji prasowej, gdzie oficjalnie zostaną ogłoszone niektóre szczegóły zaplanowanej walki".

  Wciąż nie wiadomo, z kim "Góral" miałby walczyć w kwietniu. Powodzenie negocjacji z Władimirem Kliczką wyklucza pojedynek z Peterem. "The Ring", nazywany biblią zawodowego boksu, sugeruje, że w kwietniu w katowickim Spodku Tomek miałby się zmierzyć z innym byłym mistrzem świata - Hasimem Rahmanem. "Góral" zdementował jednak tę informację, sugerując, że będzie szukał wysokiego rywala. A Rahman do takich nie należy.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ha Ha Ha

   silock (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 4

   myslal by kto ze Adamek stawia warunki Kliczkom,jak wogule do tej walki dojdzie to Adamek powinien sie juz za to modlic.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama