Roztańczona Ruda: warsztaty z tańca klasycznego i ludowego...

  Roztańczona Ruda: warsztaty z tańca klasycznego i ludowego [ZDJĘCIA]

  BP

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Warsztaty tańca Ruda Śląska
  1/27
  przejdź do galerii

  Warsztaty tańca Ruda Śląska ©Bartosz Pudełko

  Roztańczona Ruda to kolejna rudzka inicjatywa aktywizująca mieszkańców i promująca miasto. Mieszkańcy biorą udział w cyklu warsztatów tanecznych. W ten weekend był to taniec klasyczny i ludowy.
  Tydzień temu był hip-hop, breakdance i inne odmiany tańca ulicznego. W ten weekend uczestnicy akcji "Roztańczona Ruda" spotkali się w Szkole Muzycznej w Rudzie Śląskiej na zajęciach z tańca ludowego i klasycznego.

  - Wcześniej nie tańczyłam, ale teraz chcę się uczyć dalej. Podobają mi się wszystkie style jak do tej pory - mówi 8-letnia Maja Hoffman, jedna z najmłodszych uczestniczek.

  W każdy weekend października chętni biorą udział w warsztatach. Zwieńczeniem ich wysiłków będzie taneczna gala w Miejskim Centrum Kultury, która odbędzie się 26 października.

  - Mam przed tym trochę tremę, bo nigdy wcześniej nie występowałem na scenie, ale warsztaty mi się podobają. Szczególnie polonez - zapewnia 6-letni Tomek Wieczorek.

  Ideą akcji było danie zainteresowanym możliwości spróbowania swoich sił w różnych stylach tanecznym i być może zainteresowanie ich tym tematem. To także kolejna, po Atrakcyjnej i Modnej Rudzie, akcja promująca miasto.

  - Chodzi nam również o pokazanie gamy możliwości w naszym mieście. Często słyszy się głosy, że nic się nie dzieje. Otóż dzieje się. Wystarczy tylko poszukać - mówi Renata Młynarczyk, naczelnik Wydziału Kontaktów Społecznych i Promocji Miasta UM. Dodaje przy tym, że jest już kolejny pomysł na akcję - Aktywna Ruda, gdzie nacisk zostanie położony na sport i miejsca w mieście działające w tej sferze.


  *Oceń swojego burmistrza i porównaj go z innymi [PLEBISCYT DZ]
  *Odrażające morderstwo w Radziechowach. Studentka z Krakowa zadźgana
  *QUIZ DZ: Czy znasz polskie komedie. Cytaty z kultowych filmów. Sprawdź się
  *W Katowicach sala do sekcji zwłok jak w Kościach [ZDJĘCIA]

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama