XIV Dzień Papieski świętowaliśmy w Siemianowicach Śląskich i...

  XIV Dzień Papieski świętowaliśmy w Siemianowicach Śląskich i Zabrzu

  Aleksandra Smolak

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Jan Paweł II
  1/2
  przejdź do galerii

  Jan Paweł II ©arc.

  Wczoraj obchodziliśmy XIV Dzień Papieski. Wolontariusze w całym kraju zbierali pieniądze by wesprzeć fundację "Dzieło Nowego Tysiąclecia"
  Wraz z dniem papieskim corocznie organizowana jest zbiórka pieniędzy, które zostają przekazywane na fundusz stypendialny Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia" wspierającej obecnie 2500 młodych, zdolnych ludzi, pochodzących z niezamożnych rodzin i niewielkich miast. Tak było i w tym roku. Wolontariusze ubrani w żółte peleryny zbierali pieniądze dla uzdolnionej młodzieży w całej Polsce.

  - "Sięgając do nauczania Papieskiego możemy określić świętość jako drogę nawrócenia, do którego jesteśmy wezwani wszyscy .
  Być Świętym znaczy naśladować Boga i sławić jego imię w dziełach."- mówił ks. bp Artur Miziński podczas Konferencji Episkopatu Polski. W dniu papieskim wierni w kościołach katolickich podjęli refleksję nad tematem świętości zgodnie z nauczaniem Papieża Polaka.

  Dzień Papieski na Śląsku świętowaliśmy już od soboty. W siemianowickim parku tradycji odbyła się inauguracja XIV Dni Papieskich, które w tym roku odbywały się pod hasłem "Świętymi Bądźcie". Podczas inauguracyjnego koncertu pod hasłem "Muzyczna Droga do Świętości" wystąpił Zespół Kameralny Santarello oraz zespół j.e.g.o band.

  W niedzielę w Kopali Guido w Zabrzu odbyła się druga część obchodów dni papieskich pod hasłem "Święci Świętego". Podczas imprezy odbył się koncert na 320 poziomie kopalni. Gwiazdą wieczoru był zespół Figura. Wczoraj zaprezentowane zostały także sylwetki świętych kanonizowanych przez św. Jana Pawła II.

  Najważniejszym punktem obydwu spotkań był jednak wsparcie programu stypendialnego fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia".
  Jak zostać stypendystą? Stypendia przyznawane są od II klasy gimnazjum do klasy maturalne. Ściśle określona jest także średnia ocen. W gimnazjum powyżej 4,8 a w liceum 4,5. Ponadto stpednysta musi mieszkać w miejscowości do 20 tys. mieszkańców a dochód na osobę w rodzinie nie może przekroczyć 1120zł brutto. Wnioski dostępne są na stronie www.dzieło.pl.


  *Odrażające morderstwo w Radziechowach. Studentka z Krakowa zadźgana
  *QUIZ DZ: Czy znasz polskie komedie. Cytaty z kultowych filmów. Sprawdź się
  *W Katowicach sala do sekcji zwłok jak w Kościach [ZDJĘCIA]

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama