Rozstrzygnięto konkursy Festiwalu Producentów Filmowych...

  Rozstrzygnięto konkursy Festiwalu Producentów Filmowych Regiofun

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Verena Grafe-Hoeft - producentka filmu „A jeśli Bóg jest”, zdobyła pierwszą nagrodę i 10 tys. euro w konkursie filmów pełnometrażowych podczas zakończonego w niedzielę Międzynarodowego Festiwalu Producentów Filmowych Regiofun w Katowicach.
  To impreza poświęcona filmom, które powstały dzięki wsparciu regionalnych funduszy filmowych oraz pomocy miast.

  Film „A jeśli Bóg jest” w reżyserii Katrin Gebbe, wsparty przez Filmfoerderung Hamburg Schleswig-Holstein zdobył też nagrodę publiczności – poinformowała rzecznik festiwalu Magdalena Gościniak. „Po raz pierwszy w historii festiwalu decyzja jury i widzów była identyczna” – powiedziała.


  Jury konkursu filmów krótkometrażowych i średniometrażowych postanowiło przyznać ex-aequo dwie pierwsze nagrody i podzielić nagrodę w wysokości 10 tys. euro pomiędzy dwóch beneficjentów.

  Nagroda w wysokości 5 tys. euro przypadła więc Nirvein Films, Prodo Films - producentom filmu „Tin & Tina” w reżyserii Rubina Steina, wspartego przez Junta de Andalucia.

  Jury postanowiło też przyznać nagrodę w wysokości 5 tys. euro Krisowi Merganowi producentowi filmu „Diamond”, wyreżyserowanym przez niego samego i Geerta Vandenbroele, wspartemu przez Flanders Audiovisual Fund (Vlaams Audiovisueel Fonds).

  Podczas tegorocznej edycji festiwalu przyznano po raz pierwszy nagrodę "Border Gate" dla producenta "wytyczającego nowe ścieżki". Jej laureatem został duński producent Peter Aalbaeck Jensen, który wraz z Larsem von Trierem założył firmę Zentropa.

  Podczas piątej, tegorocznej edycji festiwalu Regiofun zaprezentowano prawie 80 filmów, z czego ponad 40 miało swoją polską premierę na festiwalu. Były to fabuły, dokumenty i animacje z całego świata. PAP


  *Oceń swojego burmistrza i porównaj go z innymi [PLEBISCYT DZ]
  *Odrażające morderstwo w Radziechowach. Studentka z Krakowa zadźgana
  *QUIZ DZ: Czy znasz polskie komedie. Cytaty z kultowych filmów. Sprawdź się
  *W Katowicach sala do sekcji zwłok jak w Kościach [ZDJĘCIA]

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Fajnie, że dostali, tylko dlaczego?

   pytań mnóstwo, odpowiedzi brak (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Czyżby nikt z redakcji się nie pofatygował, żeby coś o tych filmach napisać? Co zadecydowało o nagrodach, kim są jurorzy?

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama