Wybuch w kopalni Mysłowice: 1 górnik nie żyje, 2 w stanie...

  Wybuch w kopalni Mysłowice: 1 górnik nie żyje, 2 w stanie krytycznym

  SC, KR

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  W szpitalu w Siemianowicach Śląskich zmarł górnik poparzony w wybuchu w kopalni Mysłowice-Wesoła
  1/9
  przejdź do galerii

  W szpitalu w Siemianowicach Śląskich zmarł górnik poparzony w wybuchu w kopalni Mysłowice-Wesoła ©Lucyna Nenow

  Po wybuchu w kopalni Mysłowice-Wesoła do siemianowickiej oparzeniówki trafiają kolejni poparzeni górnicy. Jeden z nich wcześniej przebywał w szpitalu św. Barbary w Sosnowcu. Dzisiaj rano zmarł Łukasz Wasztyl, 26-letni górnik, który od tygodnia był w stanie krytycznym. Mężczyzna osierocił dwuletnie dziecko.
  Po wybuchu w kopalni Mysłowice:

  Prof. Marek Kawecki podczas konferencji prasowej poinformował, że jutro pięciu poszkodowanych górników będzie operowanych, czterech z nich zabiegi przejdzie ponownie.

  Na oddziale intensywnej terapii CLO przebywa ciągle sześciu górników, których stan jest bardzo poważny. Dwóch z nich jest w stanie krytycznym. - Stan pozostałych górników nie budzi obaw co do życia - mówi prof. Kawecki.

  Jak poinformował prof. Marek Kawecki z CLO, zmarły był w grupie szczególnego zagrożenia. W poniedziałek nadal pozostawało w niej dwóch najciężej rannych przebywających na oddziale intensywnej terapii. Podobnie, jak dzień wcześniej, ich stan był "krytyczny, niestabilny". Czterech innych pacjentów nadal było w stanie "bardzo ciężkim, z niewielką tendencją do stabilizacji".

  „Ogromny wysiłek całego zespołu, który towarzyszy leczeniu tych chorych, to wszystko, mam nadzieję, spełni się w sensie sukcesu. Aczkolwiek rokowanie w stosunku do pacjentów leżących na oddziale intensywnej terapii jest nadal bardzo poważne i bardzo ostrożne. Dotyczy to w tej chwili sześciu pacjentów. Pozostałych siedemnastu leżących na oddziałach chirurgicznych w aktualnym stanie nie budzi obaw co do życia” - zaznaczył Kawecki.  Kondolencje rodzinie zmarłego górnika złożyła w poniedziałek premier Ewa Kopacz. „Ze smutkiem przyjęłam wiadomość o śmierci górnika Pana Łukasza Wasztyla z kopalni Mysłowice-Wesoła. To ogromna tragedia dla rodziny i przyjaciół, także dla polskiego górnictwa. Pogrążonym w żałobie bliskim składam najszczersze kondolencje” - napisała premier Kopacz.

  CZYTAJ KONIECZNIE:
  HODOWLA SKÓRY POMOŻE GÓRNIKOM POPARZONYM W WYBUCHU W KOPALNI MYSŁOWICE
  W Centrum Leczenia Oparzeń przebywa już 23 górników, którzy zostali poparzeni w zeszłotygodniowym wybuchu metanu w kopalni Mysłowice - Wesoła. Początkowo na oddziały siemianowickiej oparzeniówki trafiło 18 osób, w kolejnych dnia byli przyjmowani kolejni poszkodowani.

  CZYTAJ KONIECZNIE:
  NA BIEŻĄCO: AKCJA RATUNKOWA W MYSŁOWICACH, STAN GÓRNIKÓW W SIEMIANOWICACH


  Górnicy, którzy przebywają w Siemianowicach Śląskich w różnym stopniu mają poparzone drogi oddechowe. -Pacjenci mają poważne zaburzenia wentylacji, w związku z tymi oparzeniami - dodawał prof. Kawecki.

  Teraz najistoniejszym zagrożniem dla zdrowia górników są problemy infekcyjne, może wystąpić sepsa.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama