Pożar kamienicy na rynku w Rybniku: 120 tysięcy złotych...

  Pożar kamienicy na rynku w Rybniku: 120 tysięcy złotych strat po pożarze

  Barbara Kubica

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Pożar kamienicy na rynku w Rybniku: Nadzór budowlany nie podjął jeszcze decyzji co do przyszłości kamienicy na rynku w Rybniku, w której w sobotę wybuchł groźny pożar.
  Pożar kamienicy na rynku w Rybniku: Na 120 tysięcy złotych oszacowano straty, jakie wyrządził pożar, który wybuchł w sobotę rano w kamienicy na rynku w Rybniku. Przyczyną pojawienia się ognia było jego zaprószenie - prawdopodobnie przez robotników remontujących budynek. Spłonęła spora część dachu oraz poddasze obiektu. Póki co nie wiadomo, co dalej będzie się działo z częściowo zniszczonym budynkiem.

  - Czekamy na protokół ze straży pożarnej oraz decyzję nadzoru budowlanego, który wczoraj pracował na miejscu pożaru. Nie wiem na razie, czy cały dach trzeba będzie rozebrać, czy może skończy się na uzupełnieniu brakujących dachówek - mówi Jakub Salamon, rzecznik Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Rybniku.

  Wczoraj do spalonego budynku nie można było wejść. Zakaz obejmował także znajdujące się na parterze sklepy, choć te ani w wyniku pożaru nie ucierpiały, ani także nie zostały zalane wodą podczas akcji gaszenia pożaru. Właściciel mieszczącej się na dole księgarni otworzył jednak swoją placówkę, a książki sprzedawał rybniczanom ubrany w kask budowlany i stojąc przy barierkach ustawionych przed budynkiem. - U nas na szczęście jest sucho - mówi Jan Grzonka, właściciel księgarni.


  *Proces apelacyjny Katarzyny W.: Kochałam Madzię. Nie jestem zła
  *Najlepsza jednostka OSP w woj. śląskim ZAGŁOSUJ W PLEBISCYCIE FINAŁOWYM
  *Sprawdź, czy jesteś satanistą: Szokująca broszura ks. Sawy
  *Najlepsze MEMY po meczu Polska – Niemcy ZOBACZ ZDJĘCIA

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama