Tragedia w Bytomiu: Oliwier miał 4 miesiące. Zmarł, bo był...

  Tragedia w Bytomiu: Oliwier miał 4 miesiące. Zmarł, bo był zagłodzony?

  Magdalena Nowacka-Goik

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Tragedia w Bytomiu: Oliwier miał 4 miesiące. Zmarł, bo był zagłodzony?
  1/7
  przejdź do galerii

  ©arc. policji

  Tragedia w Bytomiu. To straszne - w mieszkaniu bytomskiej dzielnicy, w łóżeczku znaleziono martwego niemowlaka. Nie jest wykluczone, że dziecko zmarło z wygłodzenia. Prokuratura zleciła jednak dodatkowe badania. Dziewiętnastoletnia matka czteromiesięcznego Oliwiera dostała na razie dozór policyjny. Do tragedii mogło dojść w minioną środę.
  Tragedia w Bytomiu:

  Dziecko zmarło z głodu w Bytomiu: 19-letnia matka zagłodziła dziecko? Chłopczyk miał 4 miesiące

  Pogotowie wezwała sąsiadka. Lekarz, który stwierdził zgon, powiadomił policję.

  - Na miejscu zastaliśmy 19-letnią matkę dziecka - mówi Tomasz Bobrek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu. Kobieta była trzeźwa, ale na razie wiele niestety wskazuje, że to ona może być winna śmierci maluszka. Chociaż prokuratura jest ostrożna.

  - Sekcja zwłok wskazuje częściowo na zmiany chorobowe, które mogły być przyczyną zgonu i wpływać na to, że dziecko nie przyjmowało pokarmu - mówi Artur Ott, szef bytomskiej prokuratury. Brakuje jednak jednoznaczności wynikach i dlatego zlecono dodatkowe badania histopatologiczne. To one mają ostatecznie potwierdzić, czy dziecko zmarło z powodu jakiejś choroby, czy celowego, dłuższego zaniedbania ze strony matki. I nieumyślnego spowodowania śmierci. Matce grozi od 2 do 5 lat więzienia.

  - Sprawa jest naprawdę nietypowo - przyznaje prokurator. - Ewidentnie wskazuje na pewną niedojrzałość matki. Z drugiej strony, dziecko było jeszcze na początku września pod opieką lekarza pediatry i nic nie wskazywało na to, że jest chore. Miało niewielkie ubytki wagi, ale nie było to coś bardzo niepokojącego - dodaje.

  Kobieta była pod opieką Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie - miała asystenta rodzinnego. Dziecko wychowywała sama, ojciec chłopczyka od kwietnia przebywa w zakładzie karnym. Policja wykluczyła jego udział w tej sprawie.

  - Matka dziecka nie potrafi odpowiedzieć, co się stało. Twierdzi, że dziecko nie chciało jeść zaleconego przez lekarza mleka - mówi prokurator Ott. Sąsiedzi jednak twierdzą, że kobieta dziecko zaniedbywała, a nawet często zostawiała samego maluszka w domu.
  1 3 4 »

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   absurd

   max 5 lat ? ? ? (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Matce grozi od 2 do 5 lat więzienia.

   TO CHORE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! za paserstwo albo pobicie tyle dostanie !!!! co to za kara ?!?!?!?! gdzie sprawiedliwość ? ??...rozwiń całość

   Matce grozi od 2 do 5 lat więzienia.

   TO CHORE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! za paserstwo albo pobicie tyle dostanie !!!! co to za kara ?!?!?!?! gdzie sprawiedliwość ? ?? jeśli ma się chore dziecko idzie się do lekarza, szpitala. ! to działania celowe 25 lat co najmniej !!!! zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama