Ważne
  Tenis w Spodku: Na turniej WTA Katowice wyłożą ponad 10 mln...

  Tenis w Spodku: Na turniej WTA Katowice wyłożą ponad 10 mln zł, w zamian będą sponsorem tytularnym

  LOTA

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Tenis w Spodku: Turniej WTA Katowice sponsorem
  1/14
  przejdź do galerii

  Tenis w Spodku: Turniej WTA Katowice sponsorem ©Fot. Arkadiusz Lawrywianiec/Polskapresse

  Katowice zapłacą ponad 10 mln zł na organizację turnieju tenisowego WTA w stolicy aglomeracji aż do 2021 roku. Za te pieniądze – rocznie to 1,5 mln zł - zostaną sponsorem głównym i tytularnym turnieju, który w tym i minionym roku był rozgrywany w katowickim Spodku. W środę katowiccy radni podjęli uchwałę w sprawie finansowania imprezy.
  - Propozycja, aby Katowice zostały sponsorem głównym i tytularnym turnieju tenisowego wpłynęła do UM w maju 2014 roku. - Po negocjacjach przeprowadzonych z właścicielem licencji zaproponowano kwotę 1,5 mln zł rocznie – czytamy w uzasadnieniu uchwały. Jako sponsor tytularny Katowice otrzymują prawo zmiany nazwy turnieju z WTA Internatrional na WTA Katowice Open.

  - Turniej w Spodku jest jednym z 54 turniejów na świecie widniejących już na stałe w rocznym kalendarzu WTA, wliczając w to 4 największe imprezy wielkoszlemowe – Australian Open, Wimbledon, Roland Garros, US Open. Jest to jedyny turniej w Polsce o randze imprezy WTA,
  z trzech rozgrywanych imprez tenisowych o rangach największych federacji tenisowych ATP/WTA. Turniej WTA Katowice Open jest obecnie największą i najliczniej odwiedzaną przez kibiców, imprezą w naszym kraju, której z uwagi na napięty kalendarz WTA, nie może zagrozić żadna inna – napisano w uzasadnieniu projektu uchwały w sprawie finansowania imprezy.

  Radnych przekonywała także wiceprezydent Krystyna Siejna. - Uważamy, że tak duża promocja sportu i miasta jest jak najbardziej uzasadniona – argumentowała. Do tej pory Katowice dokładały do turnieju od 400 do 500 tys. zł.


  *Proces apelacyjny Katarzyny W.: Kochałam Madzię. Nie jestem zła
  *Najlepsza jednostka OSP w woj. śląskim ZAGŁOSUJ W PLEBISCYCIE FINAŁOWYM
  *Sprawdź, czy jesteś satanistą: Szokująca broszura ks. Sawy
  *Najlepsze MEMY po meczu Polska – Niemcy ZOBACZ ZDJĘCIA

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama