Wybuch w kopalni Mysłowice: Jest porozumienie CLO z NFZ....

  Wybuch w kopalni Mysłowice: Jest porozumienie CLO z NFZ. Szpital otrzyma częściowy zwrot kosztów

  KR

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Wybuch w kopalni Mysłowice: Jest porozumienie CLO z NFZ. Szpital otrzyma częściowy zwrot kosztów
  1/7
  przejdź do galerii

  ©Kamila Rożnowska

  CLO w Siemianowicach Śląskich doszedł do porozumienia z NFZ - szpital otrzyma zwrot kosztów, które wynikały z nadwykonań. - Na dzisiaj zabezpieczy to działania bieżące szpitala. Trzeba mieć świadomość, że zapłatę za pewne procedury można uzyskać dopiero po wyleczeniu. Bieżąca płynność przez NFZ została zrozumiana - mówił Mariusz Nowak, dyrektor naczelny siemianowickiej oparzeniówki.
  AKTUALIZACJA 16 PAŹDZIERNIKA GODZ. 13:30:

  Na oddziale intensywnej terapii wciąż przebywa sześciu górników, stan jednego z nich jest ekstremalnie ciężki. Wczoraj ten pacjent miał przejść operację, jednak ze względu na pogarszający się stan zdrowia, zabieg został przełożony. Niestety dzisiaj z tego samego powodu operacja nie mogła się odbyć. -Budzi to [pogarszający się stan zdrowia – przyp. red.) nasze największe obawy o jego życie. Natomiast walczymy bardzo o niego, jak i o pozostałych górników - zapewniał prof. Marek Kawecki.

  Natomiast u trzech innych górników leżących na OIOM zauważalna jest ciągle niewielka poprawa. Pogarsza się także stan trzech górników, którzy leczeni są na oddziale chirurgicznym. - Mamy do czynienia ze znanymi nam z praktyki następstwami ciężkiej choroby oparzeniowej i ciężkiego oparzenia dróg oddechowych - dodawał Kawecki.

  Lekarze w tej chwili walczą z zakażeniem i następstwami oparzenia dróg oddechowych u tych chorych. Niewykluczone, że ci pacjenci będą musieli zostać przeniesieni na oddział intensywnej terapii.

  Dzisiaj przeprowadzono trzy operacje, które zakończyły się powodzeniem. Na jutro także zaplanowano trzy zabiegi operacyjne.

  WCZEŚNIEJ PISALIŚMY:

  Na oddziale intensywnej terapii w siemianowickiej oparzeniówce ciągle przebywa sześciu górników poszkodowanych w zeszłotygodniowym wypadku na kopalni Mysłowice - Wesoła. Prof. Marek Kawecki stan jednego z nich określił jako ekstremalnie krytyczny, a drugiego jako krytyczny. Czterech innych górników jest ciągle w stanie ciężkim, ale zauważalne są poprawy w zakresie mierzonych parametrów.

  Wczoraj pięciu górników przeszło operacje. Na dziś również zaplonowano tyle samo zabiegów, ale jeden z nich musiał zostać przełożony. –Operacja musiała zostać odroczona ze względu na pogarszający się stan ogólny chorego. Został on poddany intensywnemu leczeniu. Mamy nadzieję, że jego stan na tyle się poprawi, że będziemy mogli przeprowadzić tę operację – dodaje Kawecki.

  Na wtorkowej konferencji prasowej Mariusz Nowak, dyrektor naczelny CLO powiedział, że mimo próśb kierowanych do NFZ odnośnie rozliczeń nadwykonań świadczeń medycznych, nie zostały podjęte kroki zmierzające do uregulowania tej sprawy. Dzisiaj dyrektor naczelny CLO poinformował, że szpital doszedł do pewnych ustaleń z funduszem.

  –Doszliśmy do porozumienia, że doczekamy do końca tego tygodnia , ponieważ muszą zostać zachowane procedury i prawidłowości w obliczaniu finansów. Jesteśmy umówieni, że jeszcze w tym tygodniu przystąpimy do rozmów – informował Mariusz Nowak.

  Dyrektor zaznaczył także, że fundusz już renegocjował ze szpitalem część kontraktu obejmującą kwoty na ratowania życia w przypadkach nagłych. Ale jak podkreślał Nowak, nie są to kwoty, wystarczające. –Jednak problem został zauważony – dodawał Nowak.

  CLO ma ok. 3 mln zł nadwykonań za zrealizowane dotychczas świadczenia medyczne o a ok. 1,5 mln zł za ratowanie życia w przypadkach nagłych.


  *Proces apelacyjny Katarzyny W.: Kochałam Madzię. Nie jestem zła
  *Najlepsza jednostka OSP w woj. śląskim ZAGŁOSUJ W PLEBISCYCIE FINAŁOWYM
  *Sprawdź, czy jesteś satanistą: Szokująca broszura ks. Sawy
  *Najlepsze MEMY po meczu Polska – Niemcy ZOBACZ ZDJĘCIA

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Pajace z NFZ

   hanys (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   ja tego nie rozumie jak to nie może być pieniędzy na tych ludzi to tylko w polsce może tak być ludzie pracowali płacili składki tym dupkom z NFZ a teraz co nie ma kasy dla nich bo im się zdarzył...rozwiń całość

   ja tego nie rozumie jak to nie może być pieniędzy na tych ludzi to tylko w polsce może tak być ludzie pracowali płacili składki tym dupkom z NFZ a teraz co nie ma kasy dla nich bo im się zdarzył taki straszny wypadek zlikwidować NFZ i zrobić tak jak kiedyś Śląską Kasę Chorych aby śląsk kasę miał !!!zwiń

   Zdjęcie autora komentarza
   PREZES ŁÓJ

   fajla11

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   TAKI FACHOWIEC ZOSTAŁ WYRZUCONY
   CO ZA STRATA --
   ON JEST NIEZASTĄPIONY W ZSRR

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Dochtór

   Beatus (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Dochtór w biolym kitlu = Poroszenko ? :-)

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama