Nieznani sprawcy wybili 46 szyb w będzińskiej Golgocie...

  Nieznani sprawcy wybili 46 szyb w będzińskiej Golgocie Wschodu

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Zachodni

  Nieznani sprawcy wybili 46 szyb w kościele pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Będzinie - Syberce - poinformował rzecznik diecezji sosnowieckiej ks. Jarosław Kwiecień.
  Nieznani sprawcy wybili 46 szyb w będzińskiej Golgocie Wschodu

  ©diecezja sosnowiecka

  Duszpasterze odkryli zniszczenia w niedzielę, 23 stycznia. Aktualnie trwa naprawa zniszczeń. Szyby zostały również wybite w kościele św. Jana Chrzciciela w Będzinie.

  Jak powiedział ks. Zygmunt Skipirzepa, administrator parafii, podobne akty wandalizmu zdarzały się tu już kilkakrotnie. - Od lipca zeszłego roku trzykrotnie - podkreśla. Średnio co dwa miesiące w nocy ktoś w świątyni wybija szyby. Policja szuka wandali. - Oczywiście można szyby zabezpieczyć, ale jest to duży koszt. Wykonane z poliwęglanu płyty na sam dolny poziom szyb kościoła kosztowałyby około 30 tys. zł. - wylicza ks. Skipirzepa.

  Kościół Nawiedzenia Najśw. Maryi Panny w Będzinie znajduje się w centrum olbrzymiego blokowiska. Nosi tytuł Sanktuarium Polskiej Golgoty Wschodu. Stąd bowiem wyruszały m.in. kolumny zesłańców na Sybir. Znaleźć też można pamiątki m.in. z Katynia i Miednoje.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama