Od 1 lutego zmiany w rozkładzie jazdy KZK GOP

  Od 1 lutego zmiany w rozkładzie jazdy KZK GOP

  Monika Krężel

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Przy al. Korfantego w Katowicach powstanie drugi przystanek i to już od 31 stycznia. O problemach pasażerów, którzy wsiadają tam do autobusów, pisaliśmy wielokrotnie.
  Al. Korfantego w Katowicach.

  Al. Korfantego w Katowicach. ©fot. Mikołaj Suchan.

  Na krótkim odcinku zatrzymuje się tak wiele pojazdów, że niektóre z nich otwierają drzwi w dużych odległościach od właściwego przystanku. Z tego powodu wiele osób musi biec po chodniku, żeby upolować swój autobus. Do tego tabliczki z numerami są niewidoczne, bo zastawione przez kolejne autobusy.

  KZK GOP poinformował, że od 31 stycznia uruchomiony zostanie tam dodatkowy przystanek. Autobusy, których trasa kończy się na przystankach przy ul. Mickiewicza, Piotra Skargi lub Stawowej zatrzymywać się będą na dotychczasowym przystanku. Z kolei autobusy linii nr 30, 51, 154, 600, 673 i 674 zatrzymywać się będą przy nowym stanowisku, które powstanie na wysokości wjazdu do dawnego Pałacu Ślubów.


  Podróżujących po Katowicach czekają także inne zmiany. Od 31 stycznia autobusy nr 51 i 154 jadące w kierunku Ligoty będą dodatkowo zatrzymywać się na przystanku "Katowice Brynów Kościuszki" na ul. Kłodzkiej. Poza tym w związku z przebudową dworca głównego PKP w Katowicach uruchomiony zostanie nowy przystanek tramwajowy. Także od 31 stycznia 2011 r. linie tramwajowe nr 6, 16, 19 jadące w kierunku Bytomia lub Pętli Słonecznej obsługiwać będą nowo uruchomiony przystanek "Katowice Konopnickiej Dworzec" na ul. Kochanowskiego.

  Od 1 lutego KZK GOP przygotował więcej zmian dla pasażerów. Do nich należy m.in. zmiana w rozkładzie jazdy linii 900, dzięki której więcej będzie czasu na przesiadki pomiędzy liniami 0, 50, 110 i 900.

  W Bytomiu szykują się zmiany kursów autobusów linii 57, 135, 623, 735, 850.
  Zmiany zaplanowano też w Będzinie, Dąbrowie Górniczej i Sosnowcu, a dotyczą one autobusów linii 16, 79, 154, 604, 644, 716.

  Poza tym przygotowano zmiany w rozkładach jazdy linii tramwajowych nr 1, 3, 4, 5, 9, 31. Monika Krężel

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama