Mecz Cracovia - Ruch Chorzów 1:0 [RELACJA, ZDJĘCIA]....

Mecz Cracovia - Ruch Chorzów 1:0 [RELACJA, ZDJĘCIA]. Fornalik wrócił na trenerską ławkę i przegrał

Początek spotkania w Krakowie należał do Niebieskich, którzy przejęli inicjatywę na boisku i spokojnie rozgrywali piłkę na połowie gospodarzy. Większość ataków chorzowianie przeprowadzali prawym skrzydłem, na którym biegali Martin Konczkowski i Wołodymyr Tanczyk. Zwłaszcza akcje młodego obrońcy Ruchu zasługiwały na uwagę. Konczkowski kilka razy dokładnie dośrodkował w pole karne, lecz ani Grzegorz Kuświk, ani Marek Zieńczuk nie potrafili zrobić pożytku z jego podań strzelając głową wysoko nad bramką. Konczkowski równie dobrze spisywał się w defensywie kilkakrotnie w ostatniej chwili przerywając kontry Cracovii i był zdecydowanie najlepszym zawodnikiem w drużynie gości.

W ekipie „Pasów” uwagę zwracał natomiast Dariusz Zjawiński. Napastnik krakowian już w 11 minucie mógł zdobyć prowadzenie dla gospodarzy, ale po jego uderzeniu z dystansu piłka trafiła w poprzeczkę. Tuż przed przerwą Zjawiński próbował przelobować Krzysztofa Kamińskiego, lecz bramkarz Ruchu w ostatniej chwili wybił piłkę nad poprzeczkę. Cracovia w końcówce I połowy atakowała coraz odważniej . Szansę na bramkę miał także Bartosz Rymaniak, jednak w zamieszaniu podbramkowym uderzył wprost w golkipera chorzowian.

Druga połowa rozpoczęła się od strzału Filipa Starzyńskiego z rzutu wolnego. Niebiescy dalej mieli inicjatywę i niewiele brakowały, by Kuświk przechwycił niedokładne podaniu obrońcy Cracovii do bramkarza i znalazł się sam przed pustą bramką. Odważne wyjście Krzysztofa Pilarza uratowało jednak gospodarzy.

„Pasy” nastawiły się na grę z kontry i po takiej właśnie akcji dobrą okazję miał Boubacar Dialiba. Senegalczyk zwiódł obrońcę, lecz jego uderzenie na raty obronił Kamiński. Gospodarze objęli prowadzenie w 78 min. Po dośrodkowaniu Marcina Budzińskiego z rzutu wolnego najwyżej w polu karnym wyskoczył Adam Marciniak i uderzeniem głową z 5 m posłał piłkę do siatki. To był pierwszy gol byłego zawodnika Górnika Zabrze w tym sezonie.

Cracovia – Ruch Chorzów 1:0 (0:0)