Siatkarki Tauronu idą jak burza! Wilczyce dały szczęście [ZDJĘCIA]

Siatkarki Tauronu idą jak burza! Wilczyce dały szczęście
Siatkarki Tauronu idą jak burza! Wilczyce dały szczęście Arkadiusz Ławrywianiec
Trzeci mecz sezonu w ekstraklasie siatkarek i trzecie zwycięstwo! Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza idzie jak burza i w piątek zgodnie z planem odprawił zespół Pałacu Bydgoszcz 3:0.

Przed rozpoczęciem spotkania delegacja Nadleśnictwa Szczecinek wraz z nadleśniczym Januszem Rautszko na czele wręczyła zawodniczkom MKS-u wilczyce z młodymi - maskotki talizmany mające przynieść dąbrowiankom szczęście w obecnych rozgrywkach.
W dąbrowskiej hali pojawił się też Vital Heynen, selekcjoner reprezentacji Niemiec, która w Spodku zdobyła brązowy medal mistrzostw świata siatkarzy. Belg prowadzi na co dzień męską drużynę Transferu Bydgoszcz. W sobotę Transfer zagra w PlusLidze z Banimeksem Będzin.

Faworytem piątkowego spotkania siatkarek był oczywiście MKS, co potwierdziło się już na początku pierwszego seta. Gospodynie wykorzystały tremę przyjezdnych i na dzień dobry prowadziły 12:3.

Trenerka Pałacu Agata Kopczyk wprowadziła na boisko doświadczoną Patrycję Polak, której zagrywka sprawiła problemy MKS - ekipa gości wreszcie uwierzyła w swoje siły i niespodziewanie zrobiło się tylko 13:9. Dąbrowianki znów się zmobilizowały, "odjechały" na 19:10 i wygrały pierwszą partię 25:16.

Drugi set miał już inny przebieg. Pałac prowadził nawet 10:7, ale wtedy sprawy w swoje ręce wzięła Eleonora Dziękiewicz. Przy jej zagrywce MKS zdobył osiem punktów z rzędu i było 15:7! Po takiej serii gospodynie dostały wiatru w żagle, kończąc seta wynikiem 25:14. Trzecia partia wydawała się formalnością.

Faktycznie, MKS nie miał większego problemu z wygraniem ostatniego seta, choć trzeba przyznać, że ekipa gości starała się polec z honorem. MKS prowadził 11:4, ale potem tylko 11:7. Grająca jak natchniona Katarina Zakrewskaja przy pomocy Katarzyny Koniecznej wypracowała przewagę 19:13. Byd-goszczanki zerwały się ostatni raz - 19:16. Wtedy trener Juan Manuel Serramalera poprosił o czas. Po nim dąbrowianki pokazały, kto rządzi - 25:17. Mecz zakończyła asem Dziękiewicz.

*Proces apelacyjny Katarzyny W.: Kochałam Madzię. Nie jestem zła