Ważne
  Reportaż interaktywny Dziennika Zachodniego "Kruk"...

  Reportaż interaktywny Dziennika Zachodniego "Kruk" wyróżniony w Nowym Jorku

  Anna Zielonka

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Reportaż interaktywny Dziennika Zachodniego "Kruk" wyróżniony w Nowym Jorku
  1/2
  przejdź do galerii

  ©DZ

  Miło nam poinformować, że wysiłek naszych dziennikarzy, Katarzyny Kapusty i Karola Gruszki, został zauważony na konferencji Photo-ex organizowanej przez Magnum Foundation w Nowym Jorku.
  Podczas tej światowej imprezy platforma Creatavist zaprezentowała 14 projektów, które, jak nazwała, są przyszłością edytorską mediów. Wyróżniony został m.in. reportaż interaktywny o zespole „Kruk”, który przygotowali nasi reporterzy.

  Na swoim koncie mają już kilka takich projektów. A wszystko zaczęło się, gdy Karol postanowił znaleźć nowe narzędzia do przekazu informacji. W oko wpadła mu Creatavist.


  - Podoba mi się, że pisząc o jednym temacie, można zawrzeć tam informacje w różnej formie: tekstu, dźwięku, obrazu, grafiki, wykresu. Reportaż interaktywny to bowiem taki twór, który ma w sobie pełną informację. Wszystko jest w jednym miejscu - podkreśla.

  KRUK - ZOBACZ INTERAKTYWNY REPORTAŻ DZIENNIKA ZACHODNIEGO


  Jak przekonuje Katarzyna Kapusta, taka forma daje możliwość pokazania czytelnikowi większej ilości informacji niż na łamach gazety. Co ważne, po reportażu interaktywnym można poruszać się intuicyjnie.

  - Czytelnik, jeśli chce, czyta tylko tekst, jeśli ma ochotę prowadzi coś w rodzaju wirtualnego spaceru po materiale. Może wysłuchać ścieżki dźwiękowej, zobaczyć materiały wideo i fotografie, które są uzupełnieniem do tekstu – tłumaczy dziennikarka. - Wspólnie z Karolem chcieliśmy pokazać czytelnikom coś więcej, niż tylko kilka zdjęć czy krótki materiał wideo. Dlatego wpadliśmy na pomysł, żeby to wszystko połączyć. Mamy dużo pomysłów i, moim zdaniem, uzupełniamy się w pracy. Lubimy kombinować i szperać. Karol jest mistrzem w wyszukiwaniu nowych narzędzi. Na początku wszystko powstawało metodą prób i błędów i bardzo spontanicznie – zaznacza.

  Karola i Kasię doceniono za granicą już po raz drugi. Pierwszy mały sukces odnotowali po reportażu o centrum prof. Zimbardo, które powstało w Nikiszowcu.
  Post użytkownika Creatavist.  *Proces apelacyjny Katarzyny W.: Kochałam Madzię. Nie jestem zła
  *Najlepsza jednostka OSP w woj. śląskim ZAGŁOSUJ W PLEBISCYCIE FINAŁOWYM
  *Sprawdź, czy jesteś satanistą: Szokująca broszura ks. Sawy
  *Najlepsze MEMY po meczu Polska – Niemcy ZOBACZ ZDJĘCIA

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Zdjęcie autora komentarza
   Gratulacje

   Maria Zawała

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 4

   Szanowni Koledzy. Już Wam gratulowałam, ale co szkodzi zrobić to raz jeszcze. Bardzo się cieszę, że pokazujecie, iż nasz zawód nie ma granic, a tak naprawdę ogranicza nas tylko nasza kreatywność....rozwiń całość

   Szanowni Koledzy. Już Wam gratulowałam, ale co szkodzi zrobić to raz jeszcze. Bardzo się cieszę, że pokazujecie, iż nasz zawód nie ma granic, a tak naprawdę ogranicza nas tylko nasza kreatywność. Trzymam kciuki za Wasze następne projekty!zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama